niedziela, 22 grudnia 2013

Klub Porcelanowej Filiżanki - Vanessa Greene

Trzy nie mające ze sobą nic wspólnego kobiety poznają się na pchlim targu i ulegają fascynacji tym samym porcelanowym serwisem. Zamiast się kłócić, postanawiają go wspólnie kupić i w rezultacie się zaprzyjaźniają. Jenny, Maggie i Alison stają przed szeregiem trudnych wyborów; czy dzięki różnicom w temperamentach, życiowych doświadczeniach i poglądach podejmą właściwe decyzje? Wymarzona lektura dla wielbicielek ciepłych i szczerych historii. Najlepiej smakuje przy filiżance herbaty.

Okładka:  miękka
Ilość stron:  320
Wydawnictwo:  Świat Ksiązki
Seria: Leniwa Niedziela

Zawsze chętnie sięgam po ksiązki z serii Leniwa niedziela Świata Książki. "Klub porcelanowej filiżanki" okazał się świetną, lekką, babską lekturą. Idealną na odpoczynek po wyczerpujących przygotowaniach świątecznych. Z przyjemnością przygotowałam sobie kubek aromatycznej herbaty i zasiadłam do lektury przy choince.

"Klub porcelanowej filiżanki" to ciepła opowieść o przyjaźni i babskich perypetiach trzech przyjaciółek, które połączył... porcelanowy serwis. Kobiety poznały się na targu staroci, gdzie ich uwagę zwrócił przepiękny serwis w niezapominajki. Wszystkie miały na niego ochotę i postanowiły kupić go na spółkę - stało się to początkiem niezwykłej przyjaźni pomiędzy Jenny, Maggie i Alison.
Każda z kobiet jest inna, każda ma swoje radości i smutki, a dzięki filiżankom zdobyły przyjaciółki, z którymi mogą je dzielić. Stają one w życiu przed szeregiem trudnych decyzji, często zmieniających ich życie, jednak zawsze towarzyszy im wsparcie ze strony przyjaciółek.

Alison jest mężatka, matką dwóch córek, która utrzymuje dom ze swoich ręcznie wykonywanych cudeniek. Haftuje poduszki, fartuszki, tworzy świece w filiżankach i sprzedaje je. Jej mąż stracił pracę i teraz zajmuje się domem, ich sytuacja finansowa jest nienajlepsza. Jeśli dodać do tego klopoty z córkami i nienajlepsze relacje w małżeństwie, Alison nie jest lekko....
Maggie, po rostaniu z mężem, zbudowała na nowo swoje życie. Kupiła dom i otworzyła własną firmę Bluebell. Ma kwieciarnię, a oprócz tego zajmuje się florystyczną obsługą wesel. Kocha swoją pracę i wykonuje ją z pasją. Choć czasem czuje się samotna....
Jenny jest w szczęśliwym związku z Danem, planują swoj ślub marzeń. Radość przygotowań przerywa pojawienie się na horyzoncie matki, która porzuciła rodzinę i odeszła. Nie kontakowała się z nimi przez lata, a teraz nagle poczuła przypływ uczuć. Jenny jest tym wszystkim zdenerwowana i trochę przerażona....
Jak poukładają się losy trzech kobiet? Przeczytajce sami!

"Klub porcelanowej filiżanki" to wzruszająca opowieść o życiu, przyjaźni, miłości i trudach dokonywania życiowych wyborów. Chwilami zabawna, chwilami smutna, ale i pobudzająca do refleksji i podsumowania własnych zachowań. Lekko napisana, ciekawa - z przyjemnością ją przeczytalam. Przyniosła mi chwile relaksu i odpoczynku. Serdecznie ją polecam na świąteczny czas!
8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki należące do tej serii, idealnie wpisują się w krąg moich czytelniczych zainteresowań. Którą książkę z serii szczególnie polecasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie najbardziej podobała się powieśc Jojo Moyes - polecam :)

   Usuń
  2. Poważnie? Akurat ją mam na półce. Może przeczytam w trakcie świąt. :)

   Usuń
  3. Oj fakt, piękna ta nowa książka Jojo Moyes. polecam.

   Usuń
 2. Nie znam jeszcze tej serii ale z chęcią taką babską książkę bym sobie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka może być dobra lekturą dla mnie, więc jestem na tak ;)

  Swoja droga ostatnio o filiżankach się głośno zrobiło, kiedy Wiśniewski nagrał piosenkę - o tę: http://www.youtube.com/watch?v=9WQA7a0X3Pk
  Uwaga - można dostać zawału :P Albo umrzeć ze śmiechu ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...