poniedziałek, 13 stycznia 2014

Flirtując z życiem - Łukasz Maciejewski, Danuta Stenka

Piękna, emocjonalna, temperamentna, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Pełne szczerości rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze. Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, która zaprowadziła ją na najważniejsze sceny stolicy, wreszcie o fascynującej pracy w telewizji, teatrze, na planie filmowym. Anegdoty z życia ludzi kina i teatru przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.

Okładka:  twarda
Ilośc stron:  288
Wydawnictwo:   ZNAK

Sięgnęłam po tę pozycję wiedziona podziwem dla fantastycznej aktorki i cudownej kobiety, jaką jest Danuta Stenka. To aktorka o najpiękniejszym uśmiechu na polskiej scenie, która nie kryje swego wieku. Jest jak wino, czym starsza tym piękniejsza, a przy tym mądra, otwarta i bardzo normalna.  Dla mnie Stenka stanowi polski odpowiednik Audrey Hepburn - pełna klasy i elegancji, a przy tym utalentowana i mająca swoje zasady w życiu kobieta.

Książka "Flirtując z życiem" to wynik rozmów, które przeprowadził z Danutą Stenką, dziennikarz Łukasz Maciejewski. To niezwykle szczera i osobista książka, pokazująca nie tylko zawodowe oblicze pani Danuty, ale przybliżająca jej dzieciństwo, rodzinę, zamiłowania, a także słabości. Przepiękna, bezpośrednia i bardzo konkretna, jak sama aktorka


Bogate życie aktorskie nie przesłoniło jej innych wartości. Jako swój największy sukces w życiu uznaje macierzyństwo. Ma stale tego samego męża, dwie córki i psy. Mieszka z teściową, w domu w Warszawie, kocha swój azyl i ogród. Otwarcie przyznaje się do depresji i trudnej walki z tą chorobą. W pracy jest perfekcjonistką, a w domu kochaną matką i żoną.Oczarowała mnie jej bezpośredniość i otwartość. Wydawała mi się kobietą z dystansem, a okazała się ciepłą i sympatyczną osobą, która łatwo się wzrusza.
Rozmowa z Łukaszem Maciejewskim, to rozmowa z przyjacielem, lekka i przyjazna, a nie sztywna. Jednak pełno w niej konkretów dotyczących pracy artystycznej. Spodobały mi się ciepłe wspomnienia aktorki z jej dzieciństwa i domu rodzinnego na Kaszubach, jest bardzo mocno związana z rodziną i ze swoimi korzeniami.

"Flirtując z życiem" to niesamowita biografia niezwykłej kobiety, która umacnia swoje miejsce na artystycznej scenie i wchodzi do kanonu jej klasyki. Jestem pełna podziwu dla Danuty Stenki jako kobiety i jako człowieka, zaimponowała mi prawdomównością i zasadami, jakimi kieruje się w życiu.
Polecam tę pasjonującą lekturę !

8 komentarzy:

 1. Jakoś nigdy nie miałam z biografiami wielkiej styczność, a że teraz na rynku jest tego sporo to może kiedyś się zabiorę i za takie książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię i cenie D. Stenkę, lubię też wywiady, biografię, książkę z przyjemnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ją jako aktorkę w filmie "Nigdy w życiu!" zagrała fenomenalnie. Nie chciałem jednak o tym mówić. Nie pamiętam kiedy ostatnio sięgnąłem po biografie jeżeli w ogóle kiedyś jakaś czytałem ale tą przeczytam z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym przeczytać tę książkę ; )
  Pozdrawiam : >

  OdpowiedzUsuń
 5. Już czeka u mnie w kolejce do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja ulubiona aktorka, bardzo jestem ciekawa tej książki

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Panią Danutę, z chęcią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię Stenkę! Masz rację w tym, że im starsza, tym piękniejsza :) Myślę, że mogłabym się skusić na tę książkę, zwłaszcza, że roześmiana Stenka na okładce zachęca :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...