czwartek, 2 stycznia 2014

Ślad życia, ślad śmierci - Paul L. Maier

Świetnie napisana powieść o odkryciu archeologicznym mogącym zagrozić kryzysem całej zachodniej cywilizacji. Dr Jonathan Weber, profesor Harvardu i biblista, wyjeżdża do lzraela, gdzie zamierza prowadzić prace wykopaliskowe. Jednak wstrząsające znalezisko, które zdaje się być marzeniem każdego archeologa, staje się koszmarem mogącym zniszczyć chrześcijaństwo... Odkrycie dotyczy bowiem co trzeciego mieszkańca ziemi, których sens życia może być nagle brutalnie podważony.

Okładka:  miękka
Ilość stron:  508
Wydawnictwo:  PROMIC

Po raz kolejny, sięgnęłam po powieść Paula L. Maiera opowiadającą o przygodach niezwykłego archeologa i biblisty, doktora Jonatana Webera. Tym razem czeka go nie lada wyzwanie i zadanie. Czy obalić całą historię Kościoła i zniweczyć wiarę chcrześcijańską? Czy Chrystus zmartywychwastał, czy został pochowany? Czyje szczątki odkrył Weber?
Szokujące pytania, ale i szokujące odpowiedzi. Sami przeczytajcie jak zachowa się Jon!

Jonathan Weber wyrusza na pierwszy od długiego czasu urlop .... naukowy :) Doktor nie umie żyć bez pracy, więc w ramach odpoczynku rusza na wykopaliska do Izraela. Po drodze odwiedza w Watykanie swego przyjaciela Kevina i Papieża, tam też spotyka pierwszą zagadkę, którą ma do rozwiazania. 
Jednak to, co odkryje na wykopaliskach, nie może równać się z niczym innym. W grocie odnajdują sarkofag, a w nim szczątki mężczyzny i tablicę. Obok grobu odnajdują amforę, a w niej zwój papirusa. Jego zawartość sprawia, że nagle zdaje się runąć cała historia Kościoła i jego podwaliny. Bo czymże będzie opowieść o Jezusie bez cudu zmartwychwastania?
Jon stara się zachować sprawę w tajemnicy i bardzo dokładnie bada sprawę, jednak przeciek z wyniku badań trafia do mediów i rozpętuje się istne piekło. Weber jest rozdarty pomiędzy dążeniem do prawdy, a zniszczeniem Kościoła. Jak trudne decyzje będzie musiał podjąć?
Odkrycie sprawia, że jego życie znajduje sie w niebezpieczeństwie. I wśród chrześcijan są fanatycy.... Dzielnie wspiera go Shannon Jennings, Jon po raz drugi w życiu odnajduje swoją połowę.

"Ślad życia, ślad śmierci" to niezwykły thriller naukowy, który sprawia, że wiara chrześcijańska drży w posadach. Paul L. Maier, po raz kolejny, stawia przed czytelnikiem wyzwanie, stawia tezy i zasiewa ziarno niepokoju. Co by było, gdyby Jezus nie zmartwychwstał? Czy Kościół przetrzymałby ten wstrząs? Jak wyglądałaby dalej wiara chrześcijańska?
Stawia przed czytelnikiem mnóstwo pytań, zmusza do refleksji i odpowiedzi na wiele pytań, ale równocześnie zapewnia dreszczyk emocji i wprawia w ciekawość. Doskonale przemyślana intryga i znakomite kreacje bohaterów to plusy tej powieści. Jon Weber należy do grona ulubionych przeze mnie bohaterów, jest prawym, godnym człowiekiem, który ma swe zasady i trzyma się ich. Prawda jest dla niego najwyższa wartością, do niej dąży, wbrew wszystkiemu - i za to go cenię !
Jeśli macie ochotę na oryginalną, intrygującą lekturę, zupełnie inną niż czytane dotychczas książki - sięgnijcie po powieści Paula L. Maiera! Polecam!

4 komentarze:

  1. Nie jestem pewna, chyba nie moję klimaty

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam obie części i bardzo mi się podobały.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja właśnie dostałam książkę do recenzji od wydawnictwa - mam nadzieje, że będę nią zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...