piątek, 3 stycznia 2014

Kroniki Podzielonego Królestwa - Allan Frewin Jones, Gary Chalk

Podzielone Królestwo. Poszukiwania t.1
Legendy mówią, że kiedyś, dawno, dawno temu, był jeden świat cały, jak piłka pływająca w przestrzeni, i że rządził wtedy mądry władca.Legendy mówią też, że władca pomylił się i spowodował wielki wybuch - tak wielki, że cały świat rozbił się na tysiące kawałków - wysp dryfujących na niebie. Władca zdał sobie sprawę, jak straszny błąd popełnił i w kilka minut, jakie pozostały do zniszczenia świata, udało mu się umieścić sześć magicznych koron na sześciu statkach i wysłać je tak daleko od eksplozji, jak to możliwe, z nadzieją, że pewnego dnia ktoś zbierze wszystkie korony i zjednoczy rozbity świat. Czy uda się to dwójce bohaterów, z którymi podążają źli piraci?
Ilość stron: 176
Okładka: miękka

Podzielone Królestwo. Dobry Wiatr t.2
Gdzieś w głębi rozsypującej się wyspy Weritarii została ukryta żelazna korona. Misji jej odnalezienia podjęli się Drepcik Wytrwałek, Czarek Świstała oraz Wędrowróżka Esmeralda Bystrostopa. Nic nie jest w stanie ich powstrzymać. Może z wyjątkiem kapitana Gryzłozgryza i jego pirackich pomagierów, śmiertelnie niebezpiecznego kamiennego rumowiska oraz uzbrojonych po zęby strażników strzegących dostępu do miejsca, do którego muszą trafić.Dobrze, że podróżnicy mogą liczyć na pomoc ciotki Reginy Jasnokolczastej, królowej Wędrowróżów. Ona wyciągnie ich z każdych tarapatów… Tylko czy aby na pewno?
Ilość stron: 172
Okładka: miękka

Podzielone Królestwo. Jaskółcze Gniazdo w Ogniu. t.3
Drepcik, Esmeralda i Cezary przeczesują siedemset nieboskłonów w poszukiwaniu gniazda legendarnego feniksa. Liczą na to, że z pomocą niezwykłego ptaka odnajdą ognistą koronę pradawnych borsuczych mędrców. Plan jest dobry, ale przyjaciele muszą najpierw wyjść cało z krwawej podniebnej bitwy, jaką przyjdzie im stoczyć z kapitanem Gryzłozgryzem i jego piracką wiatroflotą. Nawet jeśli uda im się ocalić skórę i dotrzeć na koniec podzielonego świata, czy mogą być pewni, że czciogodny feniks zechce im pomóc?
Ilość stron: 176
Okładka: miękka
Wydawnictwo:  Papilon grupa Publicat

Tym razem chciałabym Wam pokazać cykl książeczek dla dzieci i młodzieży, które otrzymał pod choinkę mój 11-letni syn i bardzo mu one przypadły do gustu, a i mnie się spodobały.

Drepcik Wytrwałek, wędrowróżka Esmeralda Bystrostopa, Cezary Świstała czy też kapitan Gryzłozgryz to nieliczni z bohaterów, ktorych poznacie podczas lektury cyklu "Kronik Podzielonego Królestwa". Niezwykle barwne i oryginalne postacie przeżywają równie niezwykłe przygody, które wprawią Was w zdziwienie i wywołaja uśmiech na waszych twarzach. 

Drepcik Wytrwałek mieszka sobie spokojnie w domku przy ulicy Latarników. Po powrocie z pracy lubi wypić sobie kubek herbaty kapuścianej. Jednak tym razem wędrowróżka Esmeralda wywraca spokojne życie jeżyka do góry nogami, pojawiając się w nim. Prosi Drepcika o pomoc w odnalezieniu zaginionych borsuczych koron z legendy. Wytrwałek rusza za Esmeraldą w poszukiwaniu przygody.
Bohaterów ścigają piraci, z kapitanem Gryzozgryzem na czele. W odszukaniu koron pomaga jeżykowi, Cezary Świstała i ciotka Regina Jasnokolczasta. Jak sobie poradzą w opresjach? Czy uda im się odnaleźć zaginione korony?

W drugim tomie, Drepcik Wytrwałek wyruszy na poszukiwania żelaznej korony. Nic nie jest w stanie powstrzymać naszego małego bohatera, a tym bardziej, kiedy rusza z przyjaciółmi. Nie straszne im burze i opresje. W trzecim tomie, Drepcik Wytrwałek, z Esmeraldą i Cezarym, będą przeczesywać siedemset nieboskłonów w poszukiwaniu jaskółczego gniazda Feniksa. Czeka ich krwawa podniebna bitwa i kolejne potyczki z piratami. 

Legendy mówią, że kiedyś, dawno temu, cały nasz świat pływał w powietrzu jak piłka i był rządzony przez mądrego władcę. Jednak pewnego dnia nastąpił wielki wybuch i świat został rozbity na tysiące kawałków, małych wysepek dryfujących w kosmosie. Władca widząc, co zrobił, ochronił sześć magicznych koron i umieścił je na sześciu statkach, licząc, że kiedyś... ktoś... pozbiera rozbite królestwo w całość. Kto będzie śmiałkiem, któremu się uda scalić świat? Przekonajcie się sami! Pasjonujące przygody przed Wami!

"Podzielone Królestwo" to seria niezwykle ciekawych i oryginalnych ksiażeczek przygodowych dla dzieci i ich rodziców. Gwarantują dobrą zabawę całej rodzinie! To jedne z tych książeczek, które świetnie czyta się wspólnie - bawią i uczą, a przy tym spajają rodzinę. Sympatyczny jeżyk i jego towarzysze budzą sympatię, a ich przygody ciekawość dzieci. Całość jest barwna i napisana prostym, a przy tym plastycznym językiem. 
Nam bardzo przypadła do gustu - polecamy :)
1 komentarz:

  1. należy tylko żałować, że nie mam dzieci w tym wieku :)...recenzja bardzo mi się podobała - gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...