wtorek, 18 lutego 2014

Ambicja - Julie Burchill

Ile jesteś w stanie zrobić, by odnieść sukces? Dokąd zaprowadzi cię twoja ambicja?
W książce, która zszokowała świat i w oka mgnieniu stała się bestsellerem, Julie Burchill ukazuje blaski i cienie kariery. Tobias Pope jest właścicielem popularnego brytyjskiego tabloidu. Jego bezwzględność wzbudza popłoch wśród podwładnych... Ale młoda, atrakcyjna i ambitna dziennikarka muzyczna, Susan Street, nie cofnie się przed niczym, by zdobyć posadę redaktor naczelnej. Jej chorobliwa ambicja nie pozwala odpuścić, jej kodeks nie uznaje porażki. Kiedy szef stawia Susan kolejne niekonwencjonalne zadania, szybko okazuje się, że władza jej imponuje, a poniżenie ją podnieca...

Okładka: miękka
Ilość stron: 312
Wydawnictwo: W.A.B

Jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić dla zdobycia stanowiska, nowej pracy, itd.? Jedni okupują to ciężką pracą i ciągłym udowadnianiem swojej wiedzy i możliwości, a inni chwytają się każdego sposobu, nie mają żadnych granic.

Taką osobą jest bohaterka książki „Ambicja”, młoda i ambitna dziennikarka, Susan Street, która swoją karierę robi… przez łóżko, mówiąc oględnie. Nie cofa się przed niczym i prze do przodu jak taran. Jest zastępcą redaktora naczelnego poczytnego pisma, współpracuje z nim, nie tylko w sferze zawodowej, ale również łóżkowej. I poprzez łóżko postanawia zdobyć jego stanowisko. Mężczyzna umiera podczas seksualnych wygibasów zaprawionych dodatkowymi środkami, a Susan jest pewna swego awansu.

Niestety, spotyka ją gorzkie rozczarowanie, okazuje się, że gazeta została wykupiona, a nowy właściciel, Tobias Pope, wyrzuca ją z pracy. Kobieta jest zszokowana i głęboko rozczarowana. Kiedy Pope dzwoni do niej i proponuje spotkanie w sprawie pracy – bez namysłu zgadza się. Właściciel gazety stawia przed nią wyzwanie, aby uzyskać upragnione stanowisko musi spełnić pięć zadań, zadań o podtekście seksualnym. Co robi Susan? Zamiast się oburzać, zgadza się – taki typ człowieka.
Pierwsze zadanie jest szokujące - na jej czole zostaje wytatuowany napis SPRZEDANA, dobrze, że ma gęstą grzywkę…. Innych ludzi takie zadanie by przeraziło, ale nie Susan. Kolejne niespodzianki, jakie szykuje dla niej Pope są równie gorące – seks grupowy w różnych miejscach świata, z różnymi osobami. On przygląda się temu. Susan nie zmienia się nawet, kiedy poznaje Davida i zaczyna jej na nim zależeć.
Jak skończy się dla niej ta niezwykła przygoda? Czy była warta takich poświęceń?

Julie Burchill pokazuje nam zupełnie inną stronę ludzkiego życia, pełną żądzy władzy, seksu i mocnych wyzwań. Książka jest mocna, chwilami szokująca. Oprócz seksu, ukazano tutaj skomplikowane meandry ludzkiej psychiki. Jak wiele ludzie są w stanie zrobić, aby zdobyć upragniony cel? Jak sami się przekonacie, naprawdę wiele!

„Ambicja” to niezwykłe skrzyżowanie „Seksu w wielkim mieście”, „ Twarzy Greya” i programu „ różowa landrynka” ( z którym skojarzyła mi się okładka). Może fabuła nie powala na kolana, ale stanowi odprężającą i lekką lekturę. Kto lubi mocne wrażenia i jest ciekaw, jak ambicja działa na ludzi – polecam książkę Julie Burchill.
Książkę "Ambicja" możecie nabyć w księgarni Platon24

2 komentarze:

  1. Oj niestety nie dla mnie. Fabuła do mnie po prostu nie przemawia tym razem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli jest to nowość wydawnicza, to pewnie powstała na fali popularności Greya. Tak mi się skojarzyło. Ale cóż, jakie czasy, takie wątki w literaturze. Nie jest to znowu tak całkiem odrealniony temat. Zwróciłaś moją uwagę na książkę i kiedyś pewnie się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...