czwartek, 20 lutego 2014

Sebastian - Anne Bishop

Dawno, dawno temu Efemera, zagrożona przez Zjadacza Świata, została rozbita na wiele tajemniczych i magicznych krain. Nazwano je krajobrazami. Między nimi rozciągają się mosty, które przenoszą podróżnych w miejsca, do których przynależą, zamiast tam, gdzie sami chcą się udać. Zjadacz Świata został uwięziony i zapomniano o nim, a stabilność krajobrazów Efemery utrzymuje magia Krajobrazczyń. W jednej z krain, gdzie żyją demony i panuje wieczna noc, swym mrocznym uciechom oddaje się półkrwi inkub − Sebastian. W snach wzywa go kobieta, która pragnie jedynie być bezpieczna i kochana. Sebastian pożąda jej, ale jednocześnie jest świadomy tego, że może ją zniszczyć.Tymczasem w cichych ogrodach szkoły Krajobrazczyń budzi się zło − Zjadacz Świata wydostaje się ze swojego więzienia. Jego pierwszą ofiarą może paść krajobraz Sebastiana. Ta uwodzicielska, erotyczna i niezwykle romantyczna opowieść przeznaczona jest dla tych, którzy wiedzą, po której stronie serca – jasnej czy mrocznej – kryją się ich namiętności.

Okladka: miękka
Ilość stron: 398
Wydawnictwo: Initium
Cykl : Efemera, tom 1

„Niech twoje serce podróżuje bez bagażu, ponieważ to, 
co ze sobą przyniesiesz, stanie się częścią krajobrazu”.

Anne Bishop pokochałam całym sercem przy lekturze serii Czarne Kamienie – oczarowała mnie. Po lekturze „Sebastiana” moje uwielbienie wzrosło – jej powieści są magiczne, głębokie i piękne. Delektowałam się książką, z ciężkim sercem odłożyłam pierwszy tom, ale i z radością, że kolejne jeszcze przede mną. Styl pisania Anne Bishop i klimat, jaki mają jej powieści, są niepowtarzalne.

„Sebastian” otwiera cykl „Efemera”. Nazwa ta pochodzi od krainy stworzonej z krajobrazów, o które dbają krajobrazczynie i mostowi, a której zagraża Zjadacz Świata. Poszczególne krajobrazy połączone są mostami. Podróżując trzeba kierować się sercem i nie przenosić swego emocjonalnego bagażu dalej. 

Podróżuj bez bagażu ! 

Krajobrazy są przeróżne, tak jak tworzące je krajobrazczynie, szkolone w specjalnej Szkole. Jedną z takich krajobrazczyń, o wielkich możliwościach, jest Glorianna zwana Belladonną. Niestety, jej możliwości przerosły nauczycielki i wystraszyły Czarodziejów, została skazana i zamurowana w swoim ogrodzie. Oczywiście, znalazła wyjście, ale teraz należy do grona wyklętych. 
Kara spotkała ją za stworzenie niezwykłego miejsca zwanego Gniazdem Rozpusty, które stało się domem dla wszelkiego rodzaju inkubów, sukub i wyrzutków. Belladonna stworzyła je dla swego kuzyna, Sebastiana, mieszańca inkuba i człowieka. Przypadkiem trafia tam delikatna Linnea, która z czasem staje się mocną i pewną siebie kobietą, która kocha Sebastiana całym sercem, a on zmienia się dla niej. Sebastian ma na świecie tylko kilka osób: ciotkę, Gloriannę i jej brata, Lee, oraz Kpiarza, a teraz Linneę. Nie można tak powiedzieć o jego ojcu, bo Koltak oznacza kłopoty.
Kiedy jednak dochodzi do uwolnienia Zjadacza Świata, Efemera znajduje się w niebezpieczeństwie. Sebastian i Belladonna walczą o ten niezwykły świat i omal nie przypłacają tego śmiercią.
Czy uda im się ocalić Efemerę i uwolnić ją od Zjadacza Świata?

Anne Bishop, po raz kolejny, stworzyła niezwykły świat, który oczarował mnie i wprowadził w zachwyt. Jestem pełna podziwu dla jej wyobraźni i fantastycznej kreacji, zarówno Efemery, jak i niezwykłych bohaterów. Spotkacie tutaj, oprócz inkubów, sukub, krajobrazczyń oraz czarodziejów, przedziwne stwory, od minotaurów począwszy, poprzez kościoluby i dzikie wodne konie. Powieść porywa czytelnika i przenosi w cudownie bajkowy świat, dodatkowo zaprawiony szczyptą erotyki. Pokochałam Efemerę i jej bohaterów, szczególnie Linnea podbiła moje serce. Sylwetki bohaterów są dopracowane w najmniejszych szczegółach, każdy z nich jest indywidualnością i przyciąga swoją oryginalnością.

Uwielbiam Anne Bishop i mogłabym się tak pławić w „ochach i achach”, ale słów mi brakuje. Podczas lektury zachwycałam się też okładką i pięknym wydaniem książki. Cudowna powieść, boska kraina i niezwykli bohaterowie. Czuję się, po raz kolejny, powalona na kolana przez Ann Bishop, a Efemerę dołączam do ulubionych książek. I z radością będę rozkoszować się kolejnymi tomami :)Książkę "Sebastian" możecie nabyć w promocyjnej cenie na stronie ksiągarni PLATON24


4 komentarze:

  1. Patrzcie, a ja jej jeszcze nie znam, wstyd mi ;-) Takie pochwały, że aż po coś tej Pani sięgnę, przekonam się na własnej skórze cóż potrafi ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak zawsze dla Anne pochwały:) Musiałabym w końcu za coś jej się zabrać, lecz wpierw muszę wygrzebać się z recenzenckich;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna książka, chociaż z początku miałam problemy z wczytaniem się w nią :D Jestem strasznie ciekawa kolejnych tomów

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...