niedziela, 2 marca 2014

Dziedzic czarodziejów t.2 - Cinda Williams Chima

Szesnastoletni Seph McCauley w ciągu ostatnich trzech lat był nieustannie wyrzucany z kolejnych szkół. Powodem był szereg magicznych wypadków – a ostatnio tragedii – które zdają się go prześladować. Seph jest czarodziejem, sierotą bez żadnej wiedzy o swojej mocy, która staje się coraz większa i coraz częściej wydostaje się spod kontroli.
Po spowodowaniu pożaru w nocnym klubie Seph zostaje odesłany do “Szkolnej przystani”, szkoły męskiej na odludziu w Maine. Z początku wydaje się, że to będzie spełnienie jego marzeń. Gregory Leicester, dyrektor szkoły, obiecuje uczyć go czarodziejstwa i przyjąć go do tajemniczego zgrupowania czarodziejów. Radość Sepha gaśnie, gdy chłopiec dowiaduje się, że ta nauka ma wysoką cenę i że Leicester pragnie wykorzystać moc swoich uczniów do własnych celów.

Okładka: miękka
Ilość stron: 480
Wydawnictwo: Galeria Książki
Cykl: Kroniki Dziedziców, tom 2

Od razu po zakończeniu pierwszego tomu, sięgnęłam po drugi :)
Tym razem poznajemy kolejnego, zwykłego-niezwykłego nastolatka, a jest nim Seph McCauley, szesnastolatek, który notorycznie pakuje się w kłopoty. Wielokrotnie zmieniał miejsce swego zamieszkania i szkoły, z których go po prostu wyrzucano. Zawsze jakaś tajemnicza siła sprawiała, że pakował się w kłopoty. Nie jest mu łatwo, gdyż jest sierotą. Jest również czarodziejem, który kompletnie nie panuje nad swoją mocą i nie ma wokół siebie nikogo, kto mógłby mu pomóc i pokierować jego nauką. 

Po kolejnym „wypadku” zostaje skierowany do “Szkolnej przystani”, szkoły dla chłopców, która znajduje się na odludziu, w Maine. To dla niego wielka szansa, tym bardziej, że dyrektor, Gregory Leicester, obiecuje nauczyć go panowania nad jego mocą i wprowadzić go do tajemniczego stowarzyszenia. Niestety, jak się okazuje z czasem, Leicester ma swoje niecne plany związane z Sephem. Chłopak zostaje wplątany w sam środek walk pomiędzy Magicznymi Gildiami. Jak ma się wydostać z tej sytuacji? Co robić? 

„Dziedzic czarodziejów” to kontynuacja „Dziedzica wojowników” i choć spotykamy postacie z pierwszego tomu, można spokojnie przeczytać ją jako osobną powieść i nic nie stracimy. To historia kolejnego bohatera. To ciekawa powieść fantastyczna, z elementami przygody i akcji, gdzie współczesność miesza się z magią. Autorka zapewnia nam doskonale spędzony czas serwując - intrygującą fabułę, ciekawe sylwetki bohaterów, sporą dozę magii i czarów oraz wartką akcję. Pisarka potrafi zaskakiwać czytelnika, ale również chwilami rozbawić, czy przestraszyć. Jej forma pisania jest lekka i bardzo plastyczna, przez co książkę czyta się z przyjemnością i sporą dozą zaintrygowania. Ciekawa jestem, czym zaskoczy nas Cinda Williams Chima w trzecim tomie Kronik Dziedziców. 
Jeśli lubicie opowieści o Harry’m Potterze, to „Kroniki Dziedziców” na pewno się wam spodobają – polecam serdecznie!

LOGO


Książkę "Dziedzic Czarodziejów" możecie nabyć w promocyjnej cenie na stronie księgarni Fabryka


2 komentarze:

  1. Czytałam jedynie "Króla demona" tej autorki, ale mam ochotę również na inne jej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja nawet jej nie znam, nazwisko słyszę chyba po raz pierwszy :) Całkiem fajnie opisane :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...