wtorek, 22 kwietnia 2014

Dziedzic Smoka tom 3 - Cinda Williams Chima

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi najlepiej: Seph monitoruje Wajdlotmury, Jack i Ellen szkolą armię duchów, nawet niemagiczni Will i Fitch podkładają miny wzdłuż muru obronnego. Jason Haley natomiast czuje się nikomu niepotrzebny. Może nie jest najpotężniejszym czarodziejem w Trinity, lecz gotów jest walczyć w obronie swoich przyjaciół. Wszystko się zmienia, gdy Jason znajduje ukryty w jaskini potężny talizman – ogromny opal zwany Smoczym Sercem. Między kamieniem a chłopcem rodzi się niezwykła więź i Jason zaczyna wierzyć w to, że stać go na więcej, niż można by przypuszczać.Kiedy dochodzi do decydującego starcia, w miasteczku, będącym niegdyś azylem dla obdarzonych mocą, rozpętuje się piekło. Mając tak wiele do stracenia, o co zechcą walczyć mieszkańcy Trinity i ile będą w stanie poświęcić?

Okładka: miękka
Ilość stron: 552
Wydawnictwo: Galeria Książki
Cykl: Kroniki Dziedziców  tom 3

Po Dziedzicu Wojowników i Dziedzicu Czarodziejów nastał Dziedzic Smoka. Pierwszy tom intrygował, drugi był ekscytujący i mega ciekawy, a trzeci… niestety, jest słabszy, ale nie jest zły :) 
Spotykamy w nim bohaterów z poprzednich tomów. Jak pamiętacie Seph, Jason i Madison walczyli ze spiskowcami, aby zapobiec zniewoleniu gildii i zmianom na szczytach władzy. Wtedy to konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami została ukradziona. Trinity znowu została zagrożona, a losy jej mieszkańców zależą od działań Jacka i Ellen, którzy przygotowują ich do obrony. Seph w tym czasie monitoruje Wajdlotmury, a Jason czuje się mało potrzebny…. Sytuacja zmienia się, kiedy chłopak znajduje kamień zwany Smoczym Sercem. Ten talizman zwiększa jego czarodziejskie moce, co okaże się bardzo przydatne w przyszłości. 
Jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów i Trinity?

Cinda Williams Chima, po raz kolejny, zabrała nas do swego, niezwykłego, wyimaginowanego świata. Bohaterów spotkało wiele przygód, które zostały barwnie i plastycznie zaprezentowane – trzeba przyznać Autorce, że umie przemawiać do wyobraźni. Choć uważam, że potencjał tej opowieści nie został do końca wykorzystany. Akcja stała się bardziej przewidywalna i mniej zaskakiwała czytelnika niż w poprzednich tomach. 
„Dziedzic Smoka” różni się od poprzednich tomów swoją strukturą. Pierwszy tom był ukierunkowany na pokazanie historii Jacka, drugi przybliżał nam Sepha i jego perypetie, natomiast w trzecim, rozdziały poświęcone są różnym bohaterom opowieści. Trzeci tom nie jest już taki jednolity i zwarty, tylko bardziej rozproszony. Można by powiedzieć, że skupia się na walce o Trinity, o jej przyszłość, a bohaterowie są narzędziem do osiągnięcia celu.
Język, jakim operuje Cinda Williams Chima jest prosty i zrozumiały, ale przy tym barwny. Niestety, w tym tomie bohaterowie tracą swoją głębię, irytują i drażnią często czytelnika swoim bezsensownym zachowaniem. Ich sylwetki nie zostały dopracowane i dostosowane do sytuacji. 
Generalnie, przeczytałam trzeci tom z ciekawością, ale nie zafascynował mnie już tak jak poprzednie. Przekonajcie się sami.


LOGO


Książka "Dziedzic Smoka" jest dostepna w księgarni FabrykaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...