sobota, 31 maja 2014

Piękny dzień - Elin Hilderbrand

Rodzina Jennifer przygotowuje się do jej ślubu na pięknej wyspie Nantucket. Margot, siostra panny młodej, przygląda się temu z politowaniem, bo już nie wierzy w miłość. A Doug, ich ojciec, musi wreszcie zadecydować, co czuje do kobiety, z którą się związał po śmierci ukochanej żony. Panna młoda nie rozstaje się z Notatnikiem, w którym jej matka zawarła szczegółowe wskazówki dotyczące tego pięknego dnia. Ale czy nawet najbardziej drobiazgowe zapiski mogą przygotować Jennifer na prawdę, która tego dnia wyjdzie na jaw? Co jeszcze może się zdarzyć, gdy cała rodzina zgromadzi się na jednej małej wyspie?

Okładka: miękka
Ilość stron:  464
Wydawnictwo:  Między słowami/ Znak
Premiera: 5 czerwca 2014

Dobra, babska literatura to seria Między słowami. Książki są piknie wydane, bardzo kobiece i wzruszające. Z wielką przyjemnością sięgnęłam po najnowszą pozycję autorstwa Elin Hildebrand "Piękny dzień", która opowiada o jednym z najpiękniejszych dni w życiu kobiety, jakim jest ślub.

Książkę rozpoczyna zaproszenie na ślub Jenny Carmichael i Stuarta Grahama, żeby za chwilę przejść w zapiski z pamiętnika/dziennika matki panny młodej. Są one o tyle cenne i drogie, że kobieta już nie żyje... Jak to, zapytacie? Beth była bardzo związana ze swoją rodziną i nie wyobrażała sobie, że zostawi swoją córkę samą w tak wielkim dniu, jakim jest ślub. Zdawała sobie jednak sprawę, że w obliczu ciężkiej choroby, nie doczeka tego wydarzenia. Postanowiła w swoim sekretnym dzienniku towarzyszyć córce przez kolejne etapy przygotowań i samego ślubu. Przewidziała i zaplanowała wszystko po kolei, jednak zawsze pozostawiała córce możliwość własnej decyzji. Ten dziennik stanowił dla Jenny najcenniejszą pamiatkę i dowód najgłębszej matczynej miłości. Stał się jej przewodnikiem i towarzyszem na drodze do ślubnego kobierca i związania się z ukochanym Stuartem.

Rodzina zgromadziła się na wyspie Nuntucket w ukochanym domu matki i tam trwają przygotowania do ślubu. To nie tylko wielkie wydarzenie dla Jenny, ale również dla jej rodziny. Każde z nich jednak ma własne refleksje i rozważania związane z tym miejsce i wydarzeniem. A notatnik nie tylko staje się przewodnikiem Jenny, ale również innych członkow jej rodziny. Beth jest obecna wśród nich......

"Piękny dzień" to powieść niezwykle piękna i wzruszająca, która ukazuje nam różne oblicza miłości. Autorka w bardzo różnorodny sposób ukazuje miłość partnerską, matczyną, ojcowską, miłość myloną z przywiązaniem. Powieść skłania do refleksji nie tylko jej bohaterów, ale i czytelników. Jest mądra i głęboka, a przy tym lekko i przyjemnie napisana. Pochłonęłam ją błyskawicznie - bardzo mi się spodobała, a dziś przekazuję ją do czytania mojej mamie. Jestem pewna, że będzie zachwycona!


To książka, której nie może zabraknąć w wakacyjnym kanonie lektur!!!


A książke "Piękny dzień" możecie kupić w księgarni Fabryka
3 komentarze:

  1. Hmm, niedługo będę kolekcjonować swoją biblioteczkę na długie, letnie wieczory i myślę, że ta książka znajdzie się w niej również :) Pozdrowienia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jutro się za nią biorę, ciesze się, że zbiera pozytywne opinie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Hmm..Chętnie się na nią skusze :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...