piątek, 6 czerwca 2014

Głowa anioła - Hanna Cygler

Romans, sensacja i zaskakujące zwroty akcji, zresztą jak to zwykle w powieściach Hanny Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku i dostarcza czytelniczkom sporą dawkę dobrej zabawy. Julia Sarnowska przyjęła zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów i po wielu latach wraca do rodzinnej miejscowości. Wszystko wokół wydaje się dziwne. Zmienili się też dawni przyjaciele. Tymczasem ktoś próbuje przeszkodzić Julii w pracy. Może to sprawka jej nowego ukochanego? Julia próbuje uporządkować swoją przeszłość, gdy nagle teraźniejszość staje się śmiertelnie niebezpieczna. 

Okładka: miękka
Ilość stron: 296
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Zawsze z przyjemnością sięgam po książki Hanny Cygler i cieszę się, że Głowa anioła doczekała się po latach wznowienia. Z przyjemnością odświeżyłam sobie jej znajomość.

Główną bohaterką powieści „Głowa anioła” jest Julia Sarnowska-Cassini. Polka, mieszkająca wiele lat zagranicą, wzięta architekt. Jej dużo starszy mąż zmarł i pozostała sama z dobrze prosperującą firmą architektoniczną. Na prośbę przyjaciela, przyjeżdża do Polski, aby zająć się renowacją zabytkowego pałacyku Hemmerlingów. Powrót w rodzinne strony nie jest dla niej łatwy, wracają tragiczne wspomnienia z przeszłości. Angażuje się w pracę i spotyka z gronem dawnych przyjaciół. Na budowie poznaje Aleksa Matulisa, kierownika budowy, pracującego nad renowacja dworku. Początkowo mężczyzna nie robi na niej dobrego wrażenia, z czasem to się zmienia. Zbliżają się do siebie, a potem rozchodzą. Pałacyk otacza atmosfera tajemnicy, zdarzają się tajemnicze wypadki… Czyżby komuś zależało, aby pałac nie został odrestaurowany? Julia musi się zmierzyć nie tylko z duchami przeszłości, ale z tajemniczym przeciwnikiem, który chce przeszkodzić jej w pracy. Jak poukłada się jej dalsze życie? Musicie przeczytać sami.

„Głowa anioła” to intrygujące połączenie sensacji i romansu, owiane nutą tajemnicy i niedopowiedzenia. Nic w tej powieści nie jest oczywiste, a i bohaterowie pokazują z czasem zupełnie inne twarze. Tajemnica z przeszłości wpływa na teraźniejszość i zmienia losy ludzi. Akcja mknie jak burza, książkę czyta się błyskawicznie z zaintrygowaniem i przyjemnością.
Hanna Cygler bardzo umiejętnie tworzy sylwetki swoich bohaterów, są one wyraziste i pełne charakteru. Wprowadzenie wątku sensacyjnego do powieści obyczajowej ubarwia ją , a klimat tajemnicy udziela się czytelnikowi. Powieść jest ciekawie skonstruowana i bogata w wątki, przeszłość miesza się z teraźniejszością, a całość na pewno nie jest banalna. 

Książkę "Głowa anioła" można kupić w księgarni Fabryka.pl

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki Hanny Cygler. Cieszę się, że lektura jeszcze przede mną:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam tylko jedną książkę Pani Hanny, a opis tej brzmi bardzo zachęcająco. Bardzo chciałabym przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że wyszło wznowienie. Z chęcią zobaczyłabym ją na swojej półce. Choć sama nie przepadam za połączeniami sensacji i romansu, to w wypadku autorki wychodzi to jakoś tak naturalnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta autorka do mnie przemawia w pozytywny sposób więc chętnie po jej książkę (tę właśnie akurat) sięgnę :)
  Pozdrawiam ciepło :*:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...