sobota, 7 czerwca 2014

Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą - Karen Karbo, Chesley McLaren

Współczesne spojrzenie na legendarną ikonę mody i praktyczny poradnik dla kobiet wszystkich pokoleń. Każda dziewczyna powinna mieć dwie rzeczy: klasę i urok. Coco Chanel urodziła się w 1883 roku w biednej rodzinie na południu Francji. Osierocona jako kilkuletnie dziecko przez matkę i porzucona przez ojca, trafiła pod opiekę zakonnic, które nauczyły ją szyć. Na początku XX wieku pracując jako szansonistka w paryskich kawiarniach, w wolnych chwilach dla zabawy zaczęła szyć kapelusze. To był początek jej wielkiej kariery. Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych – stylu, pasji, pieniądzach, sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.

Okładka: miękka
Ilość stron: 252
Premiera: lipiec 2014 

Gabrielle „Coco” Chanel - ikona mody i stylu, dla mnie niedościgniony wzór do naśladowania. Zawsze chętnie sięgam po książki związane z jej biografią, to niesamowita osoba, która zmieniła styl kobiety i sposób jej postrzegania.

Coco Chanel początkowo zajmowała się tworzeniem kapeluszy, potem zrewolucjonizowała świat mody swoimi prostymi i gładkimi sukienkami, żakiecikami z materiału typu tweed czy boucle, czy wreszcie spodniami, w które odziała kobiety i siebie samą. Do historii przeszła również jej niezwykła pikowana torebka na łańcuszku.
Coco Chanel pochodziła z ubogiej rodziny, lecz od chwili kiedy nauczyła się szyć, korzystała z tego, żeby podkreślić swą indywidualność. Chanel nie była pięknością, jednak zawsze była niezwykle elegancka i kobieca, nawet w spodniach :)


Karen Kirbo zainspirowana postacią tej niezwykłej ikony mody napisała książkę dla kobiet o modzie i stylu. Wbrew pozorom, nie trzeba mieć pękającej w szwach szafy i worka pieniędzy na najnowsze ciuchy, żeby być piękną i elegancką kobietą. Jak sama podkreśla w książce, nie trzeba ubierać się Chanel, żeby mieć styl i klasę, jaką zapoczątkowała sama Coco.

Jej książka podzielona jest na 12 rozdziałów, a wszystkie odnoszą się do biografii Coco Chanel i powiązania jej stylu z aktualnymi czasami. Mamy rozdziały mówiące o stylu, kreowaniu siebie, o pieniądzach, o kobiecości, o życiu na własnych warunkach, czy w końcu o elegancji.

Każda z nas w swoje szafie ma rzeczy inspirowane stylem Coco Chanel, gdyż klasyka nigdy nie umiera i zawsze jest modna, a kreatorzy mody nadal czerpią inspiracje z twórczości Chanel. 

…” na początku była Coco, a Coco była modą i powiedziała: 
- Moda nie istnieje tylko w szatach. Moda jest w niebie, 
na ulicach, moda dotyczy idei, tego, jak żyjemy i co się dzieje. „ …

Trzeba pamiętać jedno, żeby dobrze się czuć i być elegancką, trzeba być ubranym, a nie przebranym. Według Coco – mniej znaczy więcej. Nadmiar biżuterii i ozdobników robi zawsze kiczowate wrażenie. Klasyka i umiar. Nie trzeba mieć szafy ciuchów, wystarczy kilka zestawów, dobrze dobranych z różnymi elementami dodatków. To sprawi, że zawsze będziemy dobrze wyglądać i dobrze się czuć!


Książka jest ciekawie napisana, lekko i z polotem. Zawiera wiele ciekawostek z życia Coco Chanel, jest źródłem inspiracji i wskazówek, jak być stylową kobietą. Ponadto całość jest pięknie ilustrowana czarno-białymi rycinami. Eleganckie wydanie :)

Polecam ten niezwykły poradnik inspirowany niesamowitą osobowością, jaką była Coco Chanel!

2 komentarze:

  1. Mogłabym przeczytać ;)
    Pozdrawiam ciepło :*:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne rysunki. Z chęcią przeczytałabym :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...