sobota, 12 lipca 2014

Alicja w krainie zombie - Gena Showalter

Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i postąpić inaczej w wielu sprawach. Powiedziałabym swojej siostrze: nie. Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem. Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa. Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni. Powiedziałabym, że ich kocham. Żałuję... tak, żałuję Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją... By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi. Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze.

Okladka: miękka
Ilość stron:  512
Wydawnictwo: MIRA Harlequin

Tytuł budzi wiadome skojarzenia, z Alicją w krainie czarów, nic bardziej mylnego! 

Historia zaczyna się jak wiele innych. Poznajemy pozornie zwyczajną nastolatkę, Alicję. Ojciec miał fobię i nie pozwalal dzieciom wychodzić z domu po zmroku. Jeden raz, Alicja wybłagała dyspensę od tego zakazu i skończyło się to tragicznie. W wypadku zginęli jej rodzice i siostra. A jej życie zostało wywrócone do góry nogami. Miał na to wplyw nie tylko wypadek, ale i fakt, że ojciec mial rację. Potwory istnieją... i Alicja zaczęła je widzieć. Zombie są wokół niej.... Nie pomaga przeprowadzka do dziadków. Przeraża ją to, jest rozbita, smutna i samotna. Zmienia to Cole ......

Myślałam, że "Alicja w krainie zombie" okaże sie kolejną powieścią paranormal, którą się czyta i zapomina. A okazało się, że jest to bardzo fajna powieść, oryginalna i ciekawie napisana. Język stosowany przez Ginę Showalter jest bardzo plastyczny i przemawiający do wyobraźni, a przy tym lekki i prosty. Świetnie trafia w gust młodzieży, która jest jej adresatem. Przyznam, że bardziej zachwyciła moją córkę niż mnie :) A jest to o tyle ważne, że ona nieczęsto sięga po książki, a jeśli już, to starannie je wybiera z mojej półki. Czyli Alicja coś w sobie ma :)

Mnie może nie powalila, choć przeczytałam ją z ciekawością i sięgnęłam po drugi tom, który aktualnie czytam. To odprężająca lektura, doskonałe wpisala się w moje wolne popołudnie.


Książkę możecie kupić w księgarni Platon 24
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...