środa, 9 lipca 2014

Powrót na Majorkę - Anna Klara Majewska

Po kilku miesiącach sielankowego życia w Polsce u boku ukochanego Marka Magda zaczyna tęsknić za gorącymi plażami Majorki. Ivanka przeżywa problemy sercowe i potrzebuje pomocy przy prowadzeniu kawiarni, a kipiący hormonami Paco marzy o poznaniu seksownej Słowianki i zamierza znaleźć ją właśnie w Polsce. Magda rusza na pomoc majorkańskim przyjaciołom. Już pierwsze promienie słońca sprawiają, że wracają gorące wspomnienia, a pewien wyjątkowo pociągający blondyn sprawia, że odległa Warszawa, w której został Marek, wydaje się jeszcze bardziej szara i nudna…

Okładka: miękka
Ilość stron:  350
Wydawnictwo:  Wielka Litera

Jakiś czas temu czytałam "Rok na Majorce" Anny Klary Majewskiej, która uwiodła mnie letnim klimatem i fantastycznymi obrazami Majorki. Teraz z przyjemnością, przywitałam ponownie bohaterów tej powieści w moich progach, bowiem wydana została druga część tej powieści zatytułowana "Powrót na Majorkę". To świetna, wakacyjna lektura - nie powinno jej zabraknąć w żadnym zestawie plażowym :)

Ponownie spotykamy Magdę, jednak tym razem w Polsce. Powróciła ze swojej rajskiej krainy z fantastycznym mężczyzną u boku, Markiem. Wydawać by się mogło, że sielanka będzie trwała - niestety, tak nie jest. Luzak Marek zmienił się w pracoholika, który praktycznie nie ma czasu na życie prywatne. Magda niby ma mężczyznę i mieszkają razem, ale generalnie spędza czas sama. Dodatkowo, synuś Michał robi wszystko, żeby doprowadzić swą rodzicielkę "do grobu". A jeszcze dochodzi mdlejąca matka, romansujący ojciec i brat-gej..... Nic nie układa się tak jak powinno i Magda znowu zaczyna tęsknić za Majorką, jej ciepłem i spokojem. Korzysta z pierwszej okazji i tłumacząc się problemami swej wspólniczki, Ivanki, rusza na Majorkę.  Ta wyspa ma na nią zbawienny wpływ - wędrowki po plaży i praca w kawiarni sprawiają, że Magda pięknieje w oczach. Kwitnie, a mężczyźni się za nią ogladają. Wdaje się w płomienny romans, który ma (o dziwo!) zbawienny wpływ na jej związek. 
Ta wyspa to jej miłość.

"Powrót na Majorkę" to lektura idealna na urlop - lekka, zabawna i wprawiająca w dobry nastrój. Spędzasz urlop w domu? I  co z tego! Sięgnij po książkę Anny Klary Majewskiej i przenieś się na egzotyczną Majorkę  - potrzebna ci będzie książka, leżaczek i drink z parasolką. Świetne chwile przed Tobą i jak tanio wychodzi :) Przetestowałam na sobie!
A tak poważnie, to książka pani Majewskiej jest ciekawa i odprężająca. Kibicowałam  Magdzie i doskonale się bawiłam. Fantastyczna okładka wprawia w doskonały nastrój i podtrzymuje wakacyjny klimat powieści. Historia jest bardzo prawdziwa i ciekawie opowiedziana. Dużo w niej prawdy życiowej, a przy tym jest lekka i przyjemna. Czytałam ją z wielką przyjemnością - mam nadzieję, że i Wam przyniesie radość i relaks.
Polecam ciepło!


Książki Anny Klary Majewskiej mozecie kupić w księgarni Fabryka

2 komentarze:

  1. Książka zdecydowanie nie w moich klimatach. Mimo swojej lekkości mnie by nudziła i zapewne męczyłabym się z jej przeczytaniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłaby idealna na wyjazd nad morze. Rozejrzę się za nią :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...