wtorek, 22 lipca 2014

Przeznaczenie Miecza Mroków tom2 - Tracy Hickman, Margaret Weis

Drugi tom trylogii "Miecz Mroków". Joram, władca potężnego pochłaniającego magię Miecza Mroków, wraca do królestwa Merilon, będącego niegdyś jego domem, aby zemścić się na tych, którzy pozbawili go dziedzictwa. W towarzystwie uczonego Saryona, młodego maga Mosiaha oraz Simkina, Joram odkrywa sekrety swego pochodzenia i staje w obliczu Przepowiedni, która składa los świata w jego ręce.

Okładka: miękka
Ilość stron: 473
Wydawnictwo:  Zysk i Spółka
Cykl:  Miecz Mroków t.2

No i 2 tom Miecza Mroków za mną :) Pochłaniam tę trylogię błyskawicznie - doskonała urlopowa lektura - i jaka magiczna !

Joram, wraz z Saryonem, Mosiahem i Simkinem, wyruszają do Merilonu. Opuszczają Bezdroża, przekazane w mądre ręce Andona. Ruszają ku nieznanemu, dla Jorama to miejsce wymarzone. Poszukuje swej tożsamości, swego miejsca na świecie. A wydaje mu się, że znajdzie je w Marilonie. Saryon ma mieszane uczucia, ale podąża śladami Jorama i wspiera go jak umie. Po drodze spotykają księcia Saharakan, który daje lekcje walki i grzeczności Joramowi. Początkowo rozwściecza chłopaka, ale później znajduje u niego zrozumienie. Uczy go walki i posługiwania się mieczem, ale i arystokratycznej ogłady. 
W końcu docierają do magicznego Marilonu, cudem udaje im się wejść do środka. A wszystko dzięki Gwen, przepięknej córce Lorda Samuelsa. Oczywiście, w intrydze i Simkin maczał palce, ale mają zapewnioną gościnę. Joram zakochuje się w Gwen, zresztą z wzajemnością, jednak żeby ją poślubić musi udowodnić swoje korzenie i pochodzenie. Nie jest to proste.... Przeciwności narastają..... Saryon waha się, czy wyznać prawdę.....A Baron Vanya podąża ich śladem.
Co z tego wyniknie? Ano, przekonam się niebawem :)

Trylogia "MIecz Mroków" okazuje się znakomitą lekturą. Biorę książkę, butlę wody i zapadam się na leżaczku i czytam, czytam, czytam. Odpoczywam! A magiczny świat Marilonu wciągnął mnie jak bagno. Jest niesamowity ze swoimi katalistami, magami, Żywymi i Martwymi. Autorzy zaskakują mnie i zwodzą. Akcja mknie jak burza, a Joram zmienia się na moich oczach. Fantastycza kreacja bohaterów to naprawdę wielki plus tej powieści. I jedno muszę przyznać, drugi tom jest jeszcze ciekawszy niż pierwszy. Ciekawe, co spotka bohaterów na finale. Przekonam się niebawem :)
Polecam serdecznie tę trylogię - poszukajcie w bibliotekach !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...