piątek, 18 lipca 2014

Zapłata - Simon Kernick

Dennis Milne jest byłym policjantem i płatnym zabójcą na pół etatu. Zabija złych ludzi, którzy w jego mniemaniu zasłużyli na śmierć. Obecnie przebywa w Manilii i czeka na swoją kolejną ofiarę: młodą kobietę, która narobiła sobie wielu śmiertelnych wrogów. DI Tina Boyd przebywa w Manilii i szuka człowieka odpowiedzialnego za śmierć jej ukochanego, mimo, że wie, że zabójca jest bardzo niebezpieczny i bezwzględny. Jest zdeterminowana, żeby doprowadzić do sprawiedliwości, nawet jeśli miałoby ja to zabić. Kiedy oboje się spotkają, nadejdzie czas zapłaty.

Okładka: miękka
Ilość stron:  400
Wydawnictwo:   Albatros A.Kuryłowicz

Kernick należy do ścisłego grona moich ulubionych pisarzy thrillerów. Doskonale panuje nad napięciem i tworzeniem niesamowitej atmosfery w swoich powieściach. Jego książki są zawsze przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Jak tylko "Zapłata" zawitała w moich progach, od razu zabrałam się do czytania. Błyskawicznie mi to poszło.... niestety. I teraz muszę czekać na kolejną powieśc Kernicka.

Tym razem mamy do czynienia z byłym policjantem, który aktualnie zajmuje się zabijaniem złych ludzi na zlecenie. Dennis Milne jest fachowcem i specjalistą w swojej branży, jednak związał się z niewłaściwymi ludźmi. Chciałby z tym skończyć, ale nie pozwala mu dług.... Jeśli raz korzysta się z pomocy niewłaściwego człowieka, trudno się wyplątać potem z tego układu. Na zlecenie, zabija dziennikarza, który okazuje się niewygodnym i ciekawskim. Śmierć upozorowana jest na samobójstwo, pozostają po nim list pożegnalne. Nie wierzy w to była kochanka dziennikarza, detektyw Tina Boyd, która na swoją rękę postanawia wyjaśnić tę sprawę. Wyrusza śladami dziennikarza do Manilii....
Do Manilii rusza również Dennis. Jego kolejne zlecenie związane jest z zabiciem młodej kobiety....
Ich ścieżki przecinają się. A co z tego wyniknie? Sami przeczytajcie !

" Zapłata" to świetnie napisany thriller, pełen napięcia i niedopowiedzeń. Kernick stopniowo buduje napięcie i zwodzi czytelnika. Jego bohaterowie nigdy nie są idealni. Ciemna strona ich osobowości walczy z jasną. Mają jednak sumienia - wyrzuty czy refleksje są na porządku dziennym. Właśnie dlatego, że tacy są, a nie inni, zapadają w pamięć i budzą sympatię. Sylwetki bohaterów są ciekawie skonstruowane i tworzą wyraziste, oryginalne osobowości. Kernick bawi się sytuacją, zmienia wątki i miesza nam w głowach. Jest naprawdę niesamowity! Jeśli jesteście żądni mocnych wrażeń - sięgnijcie po "Zapłatę"!

Książkę "Zapłata"  możecie kupić w księgarni Fabryka


2 komentarze:

  1. Wiedziałam, że książka ci się spodoba. Kernick świetnie pisze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja sięgnę z przyjemnością, bo zapowiada się bardzo ciekawie ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...