niedziela, 3 sierpnia 2014

Kapitan. Na służbie - Stephan Talty, Richard Phillips

Dla Richarda Phillipsa, kapitana kontenerowca Maersk Alabama, 8 kwietnia 2009 roku był kolejnym rutynowym dniem pracy – do czasu gdy na pokład statku wtargnęli uzbrojeni somalijscy piraci. Nie spodziewali się ani oporu załogi, ani tego, że kapitan będzie wolał zostać zakładnikiem, niż narazić życie swoich ludzi. Pięciodniową niewolę Phillipsa zakończyła dopiero akcja komandosów Navy SEALs. Opowieść Phillipsa jest poruszającym świadectwem tego, że człowiek w sytuacji ekstremalnej może wspiąć się na wyżyny siły woli, hartu ducha i poczucia odpowiedzialności za innych, zostać bohaterem. Historię tę czyta się jak rasowy thriller, bije ona jednak na głowę powieści sensacyjne, ponieważ wydarzyła się naprawdę.

okładka: miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo: Otwarte

Piraci w XXI wieku? A jednak to prawda! I niestety nie są to baśniowi piraci z zasłoniętym okiem i drewnianą noga, lecz bezwzględni bandyci buszujący po morzach i oceanach, którzy mordują bez żadnych skrupółów.

Temat piractwa podjęli w swojej książce Stephen Talty i Richard Phillips. Opowieść zaprezentowana w książce "Kapitan. Na służbie" jest oparta na faktach, a czyta się ją jak najlepszą sensację - wręcz neiwiarygodne.

Richard Phillips był kapitanem kontenerowca Maersk Alabama. Poznajemy go bliżej w pierwszej części książki, kiedy pisze o swoim życiu, rodzinie i pasji, jaką jest pływanie. Kapitan przybliża nam również kulisy pracy na morzu, na statku. Jak sprawdza się statek, jak ludzi, których chce się zatrudnić, jak wygląda normalny dzień pracy na statku, itd. 

I tak pewnego dnia, który miał być jednym z wielu na Maersk Alabama, dochodzi do ataku. Uzbrojeni somalijscy piraci wkraczają brutalnie na pokład. Pomimo gorliwej obrony statku, zostaje on przez piratów zdobyty, a załoga wzięta do niewoli. Piratów jednak zaskoczył opór załogi i ich zaangażowanie w obronę statku. Było naprawdę dramatycznie. Pięć dni trwała niewola kapitana, to były jedne z najtrudniejszych dni w jego życiu. Z opresji statek i załogę uwolniła grupa komandosów.

"Kapitan. na służbie" to prawdziwa opowieść o przyjaźni, odwadze i niesamowitym zaangażowaniu załogi Maersk Alabama. To mrożąca krew w żyłach opowieść o walce, niewoli i zwycięstwie. Książka wciąga czytelnika jak najlepsza powieść sensacyjna, aż niewiarygodny wydaje się fakt, że to się zdarzyło naprawdę. Czytałam i zaciskałam kciuki, podziwiałam determinację i wolę walki kapitana i jego załogi.Opowieść jest fascynująca i podana w ciekawej formie. 
Piraci są wśrod nas i trzeba o nich pamiętać, ale są też wśrod nas bohaterowie, tacy jak kapitan Phillips i jego załoga - i o nich też nie wolno zapominać!
Polecam tę niezwykłą książkę!
Książkę możecie kupić w księgarni Tania Książka

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...