czwartek, 18 września 2014

Jutro - Guillaume Musso

To przeszłość ... ... to jest przyszłość.
Emma mieszka w Nowym Jorku. W wieku 32 lat, nadal poszukuje mężczyzny swojego życia. Matthew mieszka w Bostonie. Stracił żonę w strasznym wypadku i zostaje sam z córką, która ma zaledwie cztery lata. Poznali się przez Internet i szybko ich wymiany e-mail, sugerują, że w końcu mają prawo do szczęścia. Marzą by się spotkać. Tego samego dnia, w tym samym czasie, otwierają drzwi restauracji… Ich drogi jednak się nie krzyżują. Gra kłamstw? Żart wyobraźni? Manipulacja?

Okładka: miękka
Ilośc stron:  400
Wydawnictwo:  Albatros

Musso okazał się jak zwykle znakomity. Jego łączenie powieści obyczajowej z pewną dozą fantastyki, zawsze robi na mnie ogromne wrażenie. Powieści są bardzo realne, a jednocześnie nierealne. Autor zaskakuje i intryguje i w tym tkwi jego siła.

Jest ONA i ON, jest ustalone miejsce spotkania. Przychodzą tam, ale się nie spotykają. Jak to możliwe? Pytanie jest trudne, a odpowiedź znajdziecie w ksiązce "Jutro".
Ona to Emma, sommelierka mieszkająca w Nowym Jorku, której jakoś nie układa się w związkach. Ma 32 lata i ciagle posuzkuje swojej drugiej połowy. On - Matthew, mieszkaniec Bostonu, wdowiec, samotnie wychowujący czteroletnią córeczkę. Poznają się przez internet, ich znajomość zacieśnia się i postanawiają się spotkać. Czują bliskość i wierzą, że mogą stworzyć udany zwiazek. 
Umawiają się na spotkanie we włoskiej restauracji. Oboje przybywają na spotkanie, szukają siebie, ale nie dane im się poznać. Są w tym samym miejscu, w tym samym celu, ale czy w tym samym czasie? Na pewno o umówionej godzinie, ale rok jest dla każdego z nich inny..... Czary? A może jednak życie w różnych wymiarach jest możliwe? Jak potoczy się dalej ta niezwykła znajomość - musicie przekonać się sami.....

"Jutro" to niesamowita opowieść, wręcz magiczna. Pokazuje nam ulotność życia i przedziwne rzeczy, ktore mogą dziać się obok nas. Temat różnych wymiarów i światów, które istnieją gdzieś równolegle powraca często w  literaturze, jest też obiektem badań naukowych. Ale jak jest naprawdę, nikt chyba nie wie....
Jak to  możliwe,że osoby znajdujące się w różnych wymiarach czasowych mają ze sobą kontakt. Przypadek, czy przeznaczenie? Dla takich pytań i refleksji sięgam po powieści Guillaume Musso - jest znakomity! Porywa czytelnika, zaskakuje i zadziwia. Jego powieści wzruszają i skłaniają do refleksji. Pożera się je błyskawicznie i zawsze pozostaje niedosyt.....


Jsiążkę JUTRO możecie kupić 


4 komentarze:

 1. Właśnie przeczytałam tą książkę i bardzo mi się podobała. Było to moje drugie spotkanie z Guillaume Musso i z pewnością nie ostatnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam dostać do recenzji, ale jakoś nie dotarł jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 3. ależ mam na nią wielką ochotę.... nawet dzisiaj o niej myslalam i zastanawialam się czy już kupić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągnie mnie do książek Musso :) Muszę wreszcie wziąć się za jego utwory :>

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...