wtorek, 16 września 2014

Tatuaż z lilią - Ewa Seno

Pierwszy tom nowej serii młodzieżowej z elementami paranormalnymi. Gdy Nina kończy 18 lat, w jej życiu zdarza się aż nadto przełomów. Jej chłopak okazuje się zainteresowany też innymi dziewczynami. W wypadku samochodowym giną jej rodzice. Jedynaczka na dalszą część edukacji wyjeżdża z Wilanowa do swojej ciotki w Stanach Zjednoczonych. Ale w rzeczywistości przenosi się dalej niż za ocean. Okazuje się, że otrzymany w emocjonalnej chwili tatuaż zaczyna być dla niej kluczem do świata Antilii, w którym nie wszyscy są przyjaciółmi…

Okładka: miękka
Ilośc stron: 288
Wydawnictwo:  Feeria
Cykl: Antilia

Kurczę, nie myślałam, że ta powieść tak mnie porwie .... Chciałam przeczytać, żeby wiedzieć, co czyta moja córka. A książka Ewy Seno tak mnie wciągnęła, że czytałam aż skończyłam, w jedno popołudnie. Powieść jest bardzo ciekawie napisana, lekko i wartko. Historia porywa i bardzo szybko się ją czyta. Już jestem ciekawa, co będzie w kolejnych tomach cyklu Antilia.

Nina Keler własnie kończy 18 lat i wydawałoby się, że ma wszystko, o czym można śnić. Bogatego ojca, własny pokój z łazienką i garderobą,super ciuchy, przyjaciółkę, chłopaka, dobrze się uczy. Jeden wieczór zmienia jej życie nieodwracalnie. Kłóci się z ojcem i wcześniej jedzie na swoją imprezę urodzinową, gdzie zastaje chłopaka i przyjaciółkę w miłosnym uścisku. Ucieka z płaczem, przypadkiem trafia do salonu tatuażu, gdzie znajduje dobre słowo i kubek ciepłego napoju. W prezencie od właściciela tego miejsca dostaje magiczny tatuaż z lilią na nadgarstu - "na dobry początek nowej drogi życiowej". Wraca do domu, kładzie się spać, a rano dowiaduje się, że ojciec z żoną zginęli w wypadku samochodowym. Zostaje sama.... Wspiera ją przyjaciel ojca Tomasz i ciotka Mandy, która przylatuje z Ameryki. Dziewczyna zostawia wszystko i przeprowadza się do niej, do małego miasteczka niedaleko Portland. W samolocie poznaje Alexa, mężczyznę, który robi na niej wielkie wrażenie - rozstają się na lotnisku i pozornie na tym kończy się ich znajomość. W domu ciotki otacza ją miłość, zaprzyjaźniają się i stają sobie bliskie. Nina znajduje nowych przyjaciół i jej życie powoli wychodzi na prostą. Wokół kręci się kilku ciekawych chłopaków, w tym Nick i Christian, jednak Alex niespodziewanie powraca do jej życia w nietypowej roli. Sielanka nie trwa długo, przerywa ją tajemnicza śmierć ciotki.... Nina jest załamana i początkowo nie zwraca uwagi na siły dobra i zła, które ją otaczają. To nie koniec niespodzianek w jej życiu....

Pani Ewa Seno umie pisać :) I to tak, aby porwać swą opowieścią czytelnika. Język, którym operuje jest prosty, ale barwny i plastyczny. Sylwetki bohaterów są mocno i ciekawie zarysowane, a całość otacza nutka niedopowiedzenia i tajemnicy. Z wielkim zainteresowaniem czytałam tę powieść i śledziłam poczynania bohaterów. 
"Tatuaż z lilią" to doskonałe otwarcie nowego cyklu dla młodzieży - świetnie napisana i intrygująca książka! Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

6 komentarzy:

 1. Też czasami czytam książki córki:) Nie miałam zamiaru czytać tej książki, jednak czuję się zachęcona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo jestem jej ciekawa. Najpierw uwagę zwróciła okładka, potem opis, teraz co jakiś czas trafiam na tak entuzjastyczne recenzje jak Twoja. Cieszy mnie to, że polska autorka zdobyła uznanie blogerów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klaudyna, okładka fajna, tylko grafik nie doczytał, że tatuaż znajduje się na nadgarstku..... :) a nie na ramieniu

   Usuń
 3. Muszę się za nią rozejrzeć dla mojej bratanicy, i pewnie i ja ją wtedy przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa jak rozwinie się wątek fantastyczny, dlatego też niecierpliwie czekam na kontynuację.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...