poniedziałek, 29 września 2014

Urodzona o północy - C.C. Hunter

Życie Kylie Galen zdaje się walić w gruzy. Umiera jej ukochana babcia, rzuca ją chłopak, jej rodzice się rozstają, a w dodatku ciągle widuje dziwną postać, której nikt poza nią zdaje się nie zauważać… Pewnego wieczora Kylie Galen ląduje na nieodpowiedniej imprezie z nieodpowiednimi ludźmi i to zmienia jej życie na zawsze. Matka wysyła ją do Wodospadów Cienia – na obóz dla trudnej młodzieży. Sformułowanie „trudna” jednak niezupełnie określa jej współobozowiczów. Okazuje się, że wraz z nią mieszkają tu wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni, czarownice, elfy i inne nastolatki o ponadnaturalnych zdolnościach. Nikt nie wie jednak, jakie umiejętności ma Kylie… Jakby życie nie było wystarczająco skomplikowane, na scenie pojawiają się Derek i Lucas – półelf i wilkołak, którzy zajmują znaczące miejsce w życiu i sercu Kylie.

okładka: miękka
Ilość stron: 365
Wydawnictwo: Feeria
Cykl:  Wodospady Cienia

Sięgnęłam po I tom Wodospadów Cienia, nie oczekując cudów, tylko lekkiej lektury, a spotkała mnie przyjemna niespodzianka, bo książka okazała się znakomita. "Urodzona o północy" to świetnie napisana książka dla mlodzieży, pełna istot paranormalnych. Mamy tutaj i wampiry, i wilkołaki, i zmiennokształtnych oraz niezwykłą osobowość, jaką jest nieodgadniona Kylie Galen. Nikt nie potrafi odczytać jej mózgu i stwierdzić, do jakich istot przynależy. Ona sama nie może w to uwierzyć....

Kylie jest nastolatką z zasadami, rozstała się z chłopakiem, bo dla niego najważniejszy był seks. Ma przyjaciółkę, Sarę, która jest jej przeciwieństwem. Ale nie wszystko w życiu tej dziewczyny jest piękne, ostatnio los ją doświadcza. Umarła jej ukochana babcia, a do tego ojciec wyprowadził się z domu i rodzice planują urlop. A jeszcze mama, za namową psychologa, zapisała Kylie na obóz letni w Wodospadach Cienia. Oczywiście, bez pytania jej o zdanie. Tego już było za wiele....
Kiedy wsiadała do autobusu, była zszokowana - siedziały tam same dziwadła. A dodatkowo okazało się, że praktycznie wszyscy wiedzą, czego oczekiwać po obozie...oprócz niej. Na miejscu od komendantki dowiedziała się, kto przybywa na obóz i w jakim celu. Dowiedziała się równiez kim jest, albo kim może być, bo nikt nie mógł jej tego powiedzieć. Była uzdolniona, ale zamknięta w sobie.... Jak  potoczy się dalsze życie Kylie? Przeczytajcie sami - czeka was pasjonująca lektura!

Byłam zdziwiona, że moja córka, która miłością do książek raczej nie pała, przeczytała dwa tomy Wodospadów Cienia w błyskawicznym tempie. Postanowiłam sama przekonać się, co tam znalazła. Okazało się, że i mnie zafascynowały Wodospady Cienia i ich magiczna atmosfera. Polubiłam dzieciaki z obozu i kibicowałam Kylie, aby odnalazła siebie. 
"Urodzona o północy" to nie tylko lekka fantastyka dla młodzieży. Można w niej znaleźć również odniesienie do poszukiwania siebie, wartości życiowych, czy radzenia sobie z problemami w młodym wieku. Autorka, w lekkiej formie, zaszczepia młodzieży wartości, jakimi są miłość, przyjaźń czy lojalność. Pokazuje, że seks to nie zabawa i trzeba do niego podchodzić "na poważnie" i znać swoją wartość. Przeczytałam powieść błyskawicznie i od razu sięgnęłam po drugi tom. Nie dziwię się, że moją Martę zachyciły Wodospady Cienia :) Polecam serdecznie tę serię !


5 komentarzy:

 1. Mimo wszystko spasuję. Wydaje się być nieoryginalna ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już i mam książeczkę na swojej półeczce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie ta książka to jeden wielki schemat... niedopracowana i ogółem nie podobałą mi się. Męczyłąm się strasznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. W powieści schemat goni schemat, a główna bohaterka jest tak strasznie irytująca, że chwilami miałam ochotę ją rozszarpać. Jednak mimo tego, powieść pochłonęłam migiem. Wprost nie mogłam się oderwać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie jest to jedna z tych książek, które się pochłania, mimo że nie mają jakiegoś nowum w temacie. A do tego książka jest pod patronatem mojego bloga, o! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...