sobota, 4 października 2014

Imperium - Graham Masterton

Powieść historyczna Grahama Mastertona, której akcja rozgrywa się pod koniec dziewiętnastego wieku w Stanach Zjednoczonych i Anglii. Książka jest epicką opowieścią o burzliwych losach Lucy Darling. Nastoletnia Lucy, wychowywana samotnie przez ledwo wiążącego koniec z końcem ojca, sklepikarza w małym miasteczku Oak City w stanie Kansas, marzy by wyrwać się w wielki świat balów, przyjęć i tańców, wyjść za mąż za lorda, księcia albo milionera i korzystać z uroków życia. Niespodziewanie staje się dziedziczką i jedyną właścicielką naftowego biznesu wuja Caspera, brata zmarłej matki Lucy - wyjątkowo podejrzanego typa, awanturnika, kombinatora i alkoholika. Obracanie się w kręgach wyższych sfer to teraz jej codzienność. Jako nuworyszka będzie jednak musiała zawalczyć o akceptację towarzystwa i stoczyć bitwę ze swoim sercem, które nie chce tak łatwo zrezygnować z pierwszej miłości.
Emocjonująca historia pełna zaskakujących zwrotów akcji, namiętności i pasji.

Okładka: miękka
Ilośc stron: 560
Wydawnictwo:  Albatros A.Kuryłowicz

Graham Masterton to dla mnie literacki guru. Uwielbiam odkrywać jego różne twarze, które odsłania w różnych gatunkach literackich. Pisze nie tylko świetne horrory, ale i powieści obyczajowe, czy historyczne. Włada piórem jak rycerz szpadą, doskonale!

"Imperium" to dla mnie kolejne odkrycie. Delektowałam się tą powieścią, jest niezwykle obrazowa i napisana z polotem. Masterton - nic dodać, nic ująć :)

Rzecz dzieje się pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych i Anglii ( Indiach Brytyjskich). Główną bohaterką powieści jest Lucy Darling, córka sklepikarza z małego miasteczka Oak City w Kansas, która ma, w stosunku do siebie, wielkie plany. Chciałaby wyrwać się w wielki świat, bawić się, tańczyć, żyć w zbytku, i koniecznie bogato wyjść za mąż. Jest ładną dziewczyną i postanawia to wykorzystać. Pieniądze - to się dla niej liczy w życiu. Z jednej strony - przerażające, z drugiej - trudno się dziwić dziewczynie, że chciałaby zakosztować innego, beztroskiego życia.
Okazuje się, że los wychodzi jej naprzeciw i pomaga spełnić marzenia. Nagle biedna Lucy staje się dziedziczką wielkiej fortuny, za sprawą brata swej matki, ktory zostawia jej swój majątek po śmierci. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczyna opływać w pieniądze, o których marzy. Jednak okazuje się, że pieniądze to nie wszystko. O swoją pozycję w nowym towarzystwie musi zawalczyć i na pewno nie będzie to łatwe.... Jeśli chcecie wiedzieć, jak potoczy się dalsze życie Lucy Darling - przeczytajcie Imperium!

"Imperium" to epicka opowieść pełna pasji i zwrotów akcji. Książka jest doskonale napisana i przemyślana w szczegółach. Tło obyczajowe dodaje  całości klimatu, a sama Lucy zaskakuje czytelnika i intryguje. Jej postać jest dopracowan i mocno zarysowana, co nadaje jej charakter wyrazistości i oryginalności. Powieść stanowi jakby nowszą wersję Kopciuszka,  czy też naszej polskiej Trędowatej - takie było moje, pierwsze skojarzenie.Zawarto w niej wiele emocji - miłość, nienawiść, nadzieję czy namiętność, jest tutaj również miejsce na politykę. 

"Imperium" zaskakuje i oplata czytelnika swymi mackami, a  Masterton czaruje słowem. Mnie pochłonęła bez reszty, aż się zdziwiłam, że już jest koniec.....

Książkę "Imperium" możecie kupić 


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...