piątek, 12 grudnia 2014

Anomalia - Massimiliano Pierraccini


Podczas konferencji naukowej we włoskim Erice umiera Alexander Kaposka, ukraiński fizyk, twórca niepochlebnego raportu na temat bezpieczeństwa wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Miasto błyskawicznie zostaje otoczone kordonem policji i agentów tajnych służb. Massimo Redi, profesor fizyki, i Fabio Moebius, genialny haker, uświadamiają sobie, że znaleźli się w samym środku międzynarodowej intrygi, w którą zamieszany jest sam papież i amerykańska armia…


Okładka: miękka
Ilość stron:  400
Wydawnictwo:  Albatros A.Kuryłowicz
Massimiliano Pieraccini to moje ostatnie odkrycie. Napisał doskonały thriller, świetnie wpasowany w środowisko naukowców - fizyków. Zaskakuje, uczy, zadziwia. I trzeba przyznać, że jest napisany na bardzo wysokim poziomie, ze znawstwem tematu. Zagadnienia fizyki kwantowej są dla mnie czarną magią, jednak powieść "Anomalia" otworzyła mi oczy na wiele tematów - nie dość, że otrzymałam świetny thriller, to jeszcze nabyłam trochę wiedzy i ciekawostek z dziedziny nauk ścisłych.

W Erice odbywa się sympozjum naukowe poświęcone zagadnieniom zagrożeń na Ziemi. Pojawiają się tam czołowi światowi naukowcy, sama elita - nie każdy jest zaproszony do uczestnictwa w tym wydarzeniu. To impreza zamknięta, na której wykład ma wygłosić profesor Massimo Redi. Naukowiec przybywa na miejsce i zdziwiony spotyka tam swojego asystenta i studenta, Fabio Moebiusa. Razem udają się na miejsce konferencji, gdzie okazuje się, że Fabio nie ma zaproszenia....  Massimo załatwia mu wejście i razem udają się na spotkanie z naukowcami. Są tam same światowe sławy. Fabio jest pod wielkim wrażeniem, z ciekawością słucha opowieści ukraińskiego naukowca, Alexandra Kaposki o anomaliach Catta. Massimo nie jest zachwycony, kiedy wśród uczestników dostrzega swoją dawną studentkę i kochankę.
Wracając wieczorem do pokoju, panowie znajdują w otwartych drzwiach pokoju obok, zwłoki Alexandra Kaposki. Są poproszeni o dyskrecję ze względu na planowany przyjazd na konferencję samego Ojca Świętego, który pojawia się w Erice następnego dnia. Niestety, jego wizytę zakłóca kolejne morderstwo - tym razem w jednym z pokojów zostaje znaleziona martwa kobieta.
Renomowana konferencja zmienia się w miejsce zbrodni, a Massimo i Fabio zostają wplątani w aferę o zasięgu ogólnoświatowym.

"Anomalia" to specyficzny i bardzo oryginalny thriller, misternie uknuty i przemawiający do czytelnika. Pierraccini stworzył  wręcz naukowy thriller, utkany jak pajęczyna, z niesamowitą wręcz dokładnością. Sceny układają się w jedną całość jak cząsteczki puzzli, łącząc wątek sensacyjny z naukowym. Efekt jest po prostu niesamowity! Fakty przemawiają do czytelnika i sprawiają, że cała opowieść jest niezwykle realna i tym samym przerażająca. Na uwagę zasługuje świetna znajomość tematu i zagadnień naukowych oraz znakomita kreacja bohaterów. Autor zadbał o szczegóły, zarówno dotyczące samej fabuły, jak i swoich bohaterów.
Czytałam z ogromną ciekawością i zafascynowaniem - świetna książka!
1 komentarz:

  1. Lubię thrillery dlatego i na tego się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...