piątek, 19 grudnia 2014

Energia kobiet - Grażyna Borkowska, Agnieszka Kublik, Monika Chodyra

I kobiety, i mężczyźni potrzebują dziś wsparcia w zrozumieniu dziwnego świata, w którym żyją. Świata, który powoli przestaje być poligonem rywalizacji – w pracy, przestrzeni publicznej, domu – a staje się polem współpracy. W takim świecie liczy się kreatywność, zrozumienie i akceptacja, które płyną ze wspólnej energii mężczyzn i kobiet. Nie marnujmy więc tej energii. Wyzwólmy ją w sobie! Ta książka ma wspomagać kobiety (a przez to i mężczyzn) w życiu – i tym codziennym, zwykłym, i tym na świeczniku. Ma Cię wspierać, gdy podejmujesz trudne decyzje – np. czy postawić na karierę, czy zostać w domu z trójką dzieci. Bez względu na wybór, którego dokonasz, jej rolą będzie pomóc Ci, byś nie dała się zepchnąć do narożnika.
Genialne rozmowy o życiu, energii kobiet, wyzwaniach, wzlotach i upadkach... Ewa Błaszczyk, Małgorzata Braunek, Maria Czubaszek, Krystyna Janda, Kayah, Aneta Kręglicka, Monika Pyrek i inne.

Okładka: miękka
Ilość stron: 264
Wydawnictwo:  Agora

"Energia kobiet" to książka szczególna, wywiad-rzeka z niezwykłymi kobietami.  Kobietami silnymi i niezależnymi, które chętnie i otwarcie mówią o rzeczach przyjemnych, ale i trudnych. To bardzo osobiste wyznania, które pozwalają nam jeszcze lepiej je poznać, zrozumieć i podziwiać.

Grażyna Borkowska, Agnieszka Kublik i Monika Chodyra przeprowadziły wywiady z 12 osobowościami, z mega ciekawymi kobietami, zupełnie różnymi. Znajdziecie tutaj rozmowy z Małgorzatą Braunek, Iwoną Georgijew, Moniką Pyrek, Ewą Błaszczyk, Anetą Kręglicką, siostrą Małgorzatą Chmielewską, Kayah, Joanną Klimas, Olgą Kozierowską, Krystyną Jandą, czy Marią Czubaszek. Po nazwiskach widać szeroki przekrój osobowości, zawodów i postaw. To mocne, niezależne kobiety, które szczerze i otwarcie rozmawiały z autorkami. Ich wyznania są bardzo intymne, prywatne, poznajemy je z zupełnie innej strony. Czytałam z zaciekawieniem i wielką przyjemnością. Dowiedziałam się mnóstwo ciekawych rzeczy o nich. Bardzo ucieszył mnie otwierający książkę wywiad z Małgorzatą Braunek, zmarłą w tym roku aktorką, którą bardzo cenię. To wywiad o śmierci, jej oswajaniu, opowiedziany z uśmiechem na ustach, który zawsze towarzyszył pani Małgosi. Podziwiam ją i bardzo szanuję. Uderzył mnie wywiad z siostrą Małgorzatą Chmielewską, której zupełnie nie znałam. To niezwykła kobieta, doświadczona przez los, a tak bardzo kochająca ludzi. Intrygujące okazały się opowieści Krystyny Jandy, kontrowersyjnej Marii Czubaszek, czy niezwykle silnej Ewy Błaszczyk.

"Energia kobiet" dodaje pozytywnej energii do działania i daje optymistycznego "kopa". Świetnie napisana, lekko i przyjemnie, a przy tym bardzo mądrze. Wywiady są oryginalne i bardzo prywatne. Super prezent dla każdej kobiety - od zaprezentowanych w książce kobiet możemy się wiele nauczyć, wszyscy....
Polecam serdecznie!

1 komentarz:

  1. O takich kobiecych historiach aż chce się czytać, szkoda, że zabrakło wśród nich Anny Dymnej. Te wywiady na pewno podnoszą na duchy i poprawiają humor.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...