czwartek, 18 grudnia 2014

Hopeless -Colleen Hoover

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Format : e-book
Ilość stron: 424
Wydawnictwo:   Otwarte

Byłam przekonana, że to lekka powieść dla młodzieży i długo po nią nie sięgałam. W końcu przeczytała ją moja córka i stwierdziła, że jest super. Po jej rekomendacji, zaczęłam czytać i jak zaczęłam to czytałam, aż nie skończyłam - późną nocą. Wyłączyłam światło, ale nie mogłam zasnąć - w głowie kołatało mi się tysiące myśli. Miałam ochotę przytulić Sky i myślę, że Karen podjęła najlepszą decyzję z możliwych.....

HOPELESS - beznadziejny

Historia Sky jest niezwykła, jak i niezwykła jest sama główna bohaterka. Sky ma prawie 18 lat i za namową przyjaciółki, Six, zaczyna chodzić do szkoły, wcześniej uczyła się z mamą w domu. Dziewczyna jest adoptowanym dzieckiem, któremu Karen stworzyła ciepły dom. Na pewno wyróżnia się wśród rówieśników, jest skryta, umawia się z chłopcami, ale nic do nich nie czuje.... Sama stwierdza, że jest dziwna. Ale wszystko się zmienia, kiedy w jej życiu pojawia się Dean Holter, niepokorny młodzieniec. Przy nim Sky po raz pierwszy czuje "motyle w brzuchu". Stara się trzymać go na dystans, jednak nie udaje się jej to. Chłopak zabiega o jej względy, ale w sposób nienatarczywy. Jest ciepły, opiekuńczy, przy nim Sky otwiera się. Jednak za jego sprawą, w jej głowie otwiera się zamknięta szufladka. Powracają wspomnienia i koszmary z dzieciństwa, a Dean ma w nich swój udział.  Czy przeszłość wpłynie na ich przyszłość?
Przeczytajcie i przekonajcie się sami - mam nadzieję, że książka zauroczy Was tak jak mnie :)
Nie powiem nic więcej, żeby nie spoilerować.

Colleen Hoover porwała mnie swoją opowieścią, zszokowała, zasmuciła i dała do myślenia. Historia Sky jest niesamowita i jednocześnie przytłaczająca, ale została opowiedziana w lekki i bezpośredni sposób. Trafia do odbiorców i porusza ukryte głęboko w duszy struny. Bardzo trudny temat został przedstawiony w piękny i mądry sposób. Czytałam, czytałam i popłakałam się..... Czasem myślę, że w takich drastycznych sytuacjach, wyparcie i zamknięcie wydarzeń głęboko w umyśle - pomaga. Ciało i umysł człowieka to jednak coś niesamowitego! Kiedy patrzę na takie historie dzieci, których jest, niestety, wiele wokół nas, jestem przerażona, rozżalona i zła. Po lekturze "Hopeless" przepełniają mnie skrajnie różne emocje, od tych pozytywnych, po negatywne jak złość, czy gniew. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i czuję się wyróżniona, że na święta czeka mnie lektura przedpremierowego drugiego tomu "Losing Hope" :)Książkę "Hopeless" w formie e-booka
możecie kupić na WOBLINK


Woblink

7 komentarzy:

 1. Mam wrażenie, że już wszyscy czytali tę książkę oprócz mnie.. Mam ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ależ Ci zazdroszczę drugiego tomu, pierwszy też mi nieźle zagrał na uczuciach

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna osoba zachwycona książką. Muszę wreszcie sięgnąć i poznać jej fenomen :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie jednak pewne motywy okazały się trochę naciągane - zbyt łatwo sobie z tym wszystkim bohaterowie radzili. Niemniej, sama historia jest naprawdę ciekawa i mocno wybija się na tle literatury młodzieżowej.

  Nawet nie wiedziałam, że zbliża się premiera drugiego tomu, chętnie przeczytam. Tobie też życzę miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś średnio mnie do niej ciągnie - za duży szum. Jednak jak trafi się okazja, to lektury nie odmówię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę ją pożyczyć od siostry, same świetne opinie ma!

  OdpowiedzUsuń
 7. W takim razie czekam na twoje wrażenia z ,,Losing Hope", bo nasze wrażenia z ,,Hopeless" się pokrywają :).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...