czwartek, 25 grudnia 2014

Jeden Bóg - Katarzyna Mlek

Czy jeden człowiek, cechujący się nieprzeciętną inteligencją, determinacją oraz okrutną bezwzględnością może w ciągu półwiecza odmienić świat, który znamy? Miran Zieliński jest zdolnym genetykiem. Sfrustrowany pracą w Austrii, która nie daje mu możliwości rozwoju, postanawia wrócić do Polski i korzystając z pomocy finansowej zamożnego kochanka zrealizować plan. Plan, który pozwoli bez końca przedłużać ludzkie życie.

Okładka: miękka
Ilość stron: 296
Wydawnictwo:  rozpisani.pl

Kwestia produktów modyfikowanych genetycznie, czyli GMO, jest stale aktualna. Tym bardziej, że w naszym kraju ostatnio została podpisana ustawa dopuszczająca takie produkty do produkcji i sprzedaży. Szczerze powiedziawszy zawsze byłam przeciwniczką produktów modyfikowanych, a po lekturze książki Katarzyny Mlek jeszcze się w tym utwierdziłam. Niby fikcja literacka, a jednak zawsze źdźbło prawdy w tym wszystkim jest. 

Katarzyna Mlek sięgnęła po kontrowersyjny, ale jednak oryginalny temat, i stworzyła całkiem niezłą powieść ukazującą inną wizję przyszłości. Przyszłość pełną zmutowanej żywności, sklonowanych organów i sklonowanych ludzi.... Przerażającą wizję! 

Chcesz nowe serce ? - zaraz ci je wyprodukujemy i wszczepimy! Nowe płuca? - nie ma problemy! Co z tego, że to produkty z tkanek zwierzęcych? Co z tego, że powodują bezpłodność? Co z tego, że po kilku latach pojawiają się komplikacje? Jeśli interesuje cię efekt - teraz i tutaj - zdaj się na Genesis!

Genesis to firma zajmująca się produktami modyfikowanymi genetycznie, od żywności i roślin po klonowanie organów do przeszczepu i klonowanie ludzi.To firma, której pomysłodawcą i szefem jest Miran Zieliński, uzdolniony genetyk o wysokich aspiracjach. Oczywiście, w drodze do sukcesu nie jest osamotniony, wspiera go finansowo, i nie tylko, pewien Holender. Miran dąży do celu po trupach, także po trupie Andreasa, który z czasem okazał się niewygodnym towarzyszem..... To, co dzieje się w Genesis, jednych przeraża, innych fascynuje. Pewnego dnia okazuje się, że serce Mirana powinno być zastąpione nowym. Jak zachowa się genetyk? Przeczytajcie - czeka was pasjonująca lektura!

Katarzyna Mlek stworzyła przerażającą wizję przyszłości, bardzo aktualną i bardzo ciekawą. Pokazała jak zmienia się społeczeństwo w obliczu nowego, ukazała ludzkie bolączki i aspiracje w intrygujący i ciekawy sposób. Książkę "Jeden Bóg" czyta się jak znakomity thriller, bardzo realny i przerażający. Do czego ludzi doprowadza chora ambicja i pasja? Przerażające! 
Książka pobudza do refleksji i zastanowienia się nad zmieniającym się światem. Wzbudza ostrożność i dystans w stosunku do GMO. Bądźcie czujni! Modyfikacje genetyczne niekoniecznie wpływają na nas pozytywnie.....Bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz książki!6 komentarzy:

 1. Książkę już czytałam. Ogromnie mi się podobała ta rozbuchana genetyką wizja przyszłości :) K. Mlek jest doskonałą i wszechstronną pisarką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam - bardzo dobra lektura!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety bezie co raz gorzej, wizja się dopełnia! A książkę z chęcią poznam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też zaczęłam się nad tym tematem zastanawiać po przeczytaniu tej książki... :)

  moja recenzja

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...