sobota, 24 stycznia 2015

Sprawa osobista - Lee Child

Nieznany sprawca strzela z dużej odległości do prezydenta Francji. Zamach jednak cudem się nie udaje. Snajper jest doskonałym zawodowcem, ma wielkie umiejętności strzeleckie, a w dodatku niebywały talent do kamuflażu, gdyż nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Tylko jeden człowiek mógł dokonać tak zuchwałego czynu. Jack Reacher dopadł go już kiedyś i wsadził do więzienia. Teraz musi jednak zapolować na niego ponownie i unieszkodliwić na zawsze. Wyrusza śladami uciekiniera z Francji do Anglii, gdzie będzie musiał jednocześnie uniknąć zemsty snajpera i odkryć, kto stoi za zleceniem zamachu na głowę państwa.

Okładka: miękka
Ilość stron: 448
Wydawnictwo: Albatros

Jack Reacher jest jednym z moich ulubionych bohaterów w powieściach sensacyjnych. Były żołnierz, człowiek bez dobytku, bez domu, czy prawa jazdy. To, co ma na sobie i obowiązkowa szczoteczka do zębów w kieszeni to jego majątek, dlatego często zwany jest Sherlockiem Homeless (Bezdomnym). Potrafi załatwić sprawy beznadziejne i bez wyjścia. Wojsko, mimo, że nie jest już aktywnym żołnierzem, często prosi go o pomoc. Tak było i tym razem.

Przez skrzynkę kontaktową, jaką stanowią ogłoszenia w konkretnej gazecie, Jack znalazł wezwanie na spotkanie. Był winien osobie proszącej o spotkanie przysługę, więc niechętnie, ale skontaktował się z wojskiem. Umówiono spotkanie z generałem O’Dayem. Ameryka stanęła w obliczu wielkiego zagrożenia. Nieznany snajper strzela do polityków. Na świecie jest tylko kilku tak świetnych strzelców. Jednym z nich jest Amerykanin, który niedawno opuścił więzienie, do którego wsadził go Reacher. Jack rusza jego śladem, a towarzyszy mu Casey, agentka rządowa. Reacher ma służyć za przynętę, a okazuje się w domu snajpera, że jest celem….
Czy mamy do czynienia z jednym strzelcem, czy dwoma? Jaki cel im przyświeca? Reacher ma przed sobą niełatwe zadania, a bycie jednocześnie łowcą i celem jest niezwykle trudne….

Okazuje się, że Lee Child nawet pisząc po raz dziewiętnasty o Jacku Reacherze potrafi nas zaskoczyć. Jestem stale zadziwiana jego pomysłowością i oryginalnością, co nie jest łatwe w przypadku tak płodnego pisarza. Musze przyznać, że jego książki zawsze są napisane na wysokim poziomie, przemyślane i doskonale skonstruowane. Reacher jest postacią doskonałą – inteligentny, sprawny i niezwykle błyskotliwy, a przy tym ludzki, niezarozumiały, zdobywający sympatie czytelników. Stworzony do walki, a jednocześnie pełen uczuć. Zawsze jestem ciekawa jego reakcji i zachowań, niektóre są już przewidywalne, ale nadal potrafi zaskakiwać. Tym razem sam jest celem, więc zadanie przed nim postawiono niełatwe, ale kto ma dać radę, jeśli nie Jack Reacher? :)

Jeszcze go nie znacie? To czas nadrobić zaległości! A przed jego wielbicielami – kolejna, pełna emocji opowieść. Polecam!
4 komentarze:

  1. Ja też go uwielbiam:) Teraz będę czytała "Nigdy nie wracaj" i już się cieszę na spotkanie z Jack'em:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Lee Childa i Jacka . A wszystko zaczęło się od "61 godzin". Od tego czasu czytam każdą jego książkę. A dwie z nich uznałam za najlepsze w 2014 roku.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...