poniedziałek, 23 lutego 2015

Dom na jeziorze - Sarah Jio

Ada jest zastępcą redaktora naczelnego w popularnym nowojorskim magazynie. Sukcesy w pracy przyćmiewa jednak osobista tragedia. Dwa lata temu kobieta straciła w wypadku ukochanego męża i córeczkę. Uciekając przed bolesną codziennością, Ada postanawia zamieszkać na barce w Seattle. Tam niespodziewanie znajduje tajemniczą skrzynię i wpada na trop mrocznego sekretu sprzed lat. Pół wieku wcześniej młodziutka Penny właśnie w tym miejscu przeżywała wielką zakazaną miłość. Pewnego dnia jednak dziewczyna nagle zniknęła…Ada rozwiązuje tajemnicę zaginięcia Penny z pomocą Alexa, przystojnego fotografa zajmującego pobliską barkę. Stopniowo zaczyna spędzać z nim coraz więcej czasu, poznając historię, która zaskakująco splata się z jej losami. Czy Ada będzie miała odwagę pokochać na nowo? Kim była Penny i dlaczego nikt w okolicy nie chce o niej mówić?

okładka: miękka
Ilość stron:  304
Wydawnictwo:  ZNAK Między słowami

Sarah Jio jest fenomenalna pisarką. Otula nas swoimi opowieściami jak ciepłym kocykiem, intryguje, a przede wszystkim wzrusza. Jej książki naładowane są emocjami, przemawiają do naszych serc i do wyobraźni. Uwielbiam jej książki i podziwiam za łatwość, jaką manewruje piórem zapewniając nam, czytelniczkom, całą gamę emocji podczas lektury jej książek. Uwielbiają je również moje koleżanki, które już ustawiają się w kolejkę do jej przeczytania :)

"Dom na jeziorze" to dwuwątkowa opowieść, gdzie teraźniejszość i retrospekcja nakładają się, tworząc magiczną opowieść o dwóch kobietach. Penny i Adę dzieli nie tylko czas, ale i fakt, że zupełnie się nie znają. Łączy je natomiast miejsce - barka na pirsie w Seattle. 

Ada jest dziennikarką, osiąga sukcesy zawodowe i usiłuje pracą zapełnić sobie czas. Po stracie w wypadku córki i męża nie może się otrząsnąć, choć minęły już dwa lata. Wreszcie postanawia wyjechać na jakiś czas i odciąć się od wspomnień. Jej wybór pada na Seattle, gdzie wynajmuje barkę mieszkalną. Ludzie mieszkający na pirsie tworzą jedną, wielką rodzinę, są serdeczni i otwarci. Ada dobrze czuje się w nowym miejscu. Kiedy poznaje Alexa, powoli wraca do życia. 
Na barce znajduje rzeczy Penny, żony malarza, do którego należała barka. Kobieta pewnego dnia zniknęła bez śladu, a mieszkańcy okolicznych barek niechętnie rozmawiają na ten temat. Ada jest na tyle zaintrygowana, że rozpoczyna własne, prywatne śledztwo.
Kim była Penny i co je łączy? Przekonajcie się sami!


Autorka doskonale oddała klimat pirsu i życia na barce, dzięki temu, że sama tam zamieszkała podczas pisania swej książki. To doświadczenie odmieniło ją, tak jak odmieniło jej główną bohaterkę. Opowieść jest magiczna i przepojona uczuciami. Historie Ady i Penny łączą się w doskonałą całość, którą owiewa nutka tajemnicy. Na przemian poznajemy ich losy, które w finale splatają się w jedną całość. Życie zatacza koło.....
"Dom na jeziorze" ma niezwykły, niepowtarzalny klimat, który na pewno docenią wielbiciele filmu "Bezsenność w Seattle" i nie tylko! To opowieść o radzeniu sobie z trudnościami, ze śmiercią, o poszukiwaniu własnej drogi i w życiu oraz o pragnieniu miłości. Smutek zamienia się w akceptację, życie nabiera nowych barw i znowu przychodzi miłość - jak słońce po burzy. 
"Dom na jeziorze" to piękna i głęboka historia, która chwyta za serce - jak każda powieść Sarah Jio!


7 komentarzy:

 1. a nie mówiłam, że zaczną się sypać zachwyty nad książką. Nic dziwnego bo jest suuuper

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mnie książka jedzie. Już nie mogę się doczekać lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo, ale to bardzo bym chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna mam ją w planach!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie. Chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że lektura jest interesująca. Najpierw chcę zabrać się za "Marcowe fiołki" znajdujące się na półce, ale później na pewno sięgnę po więcej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...