niedziela, 1 marca 2015

Asasyni i sojusznicy - Justin Somper

Pierwszy tom nowej serii autora "Wampiratów"!
Władca Archenfield nie żyje i wszystko wskazuje na to, że nie umarł z przyczyn naturalnych. Na tronie zasiąść ma jego młodszy brat, książę Jared. Jednocześnie rozpoczyna się polowanie na skrytobójcę. Mury zamku kryją wiele tajemnic, a na dworze rządzą niepodzielnie zbrodnia i intryga. Czy Jared znajdzie mordercę, nim stanie się jego kolejną ofiarą.

Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Justin Somper jest znany polskim czytelnikom dzięki serii „Wampiraci”. „Asasyni i sojusznicy” otwierają kolejny cykl fantastyczny dla młodzieży.

Akcja powieści rozgrywa się w królestwie Archenfield. Jej początek jest dość dramatyczny, umiera książę Anders, który rządził krajem, razem z Radą Dwunastu. Wszystko wskazuje, że jego śmierć nie nastąpiła naturalnie, tylko został zamordowany. Książę był młodym mężczyzną, silnym i zdrowym. Priorytetem staje się ujęcie winnego jego śmierci. 
Tymczasem nowym księciem zostaje szesnastoletni Jared. Od tej chwili na jego barkach będą spoczywały losy królestwa, a także znalezienie skrytobójcy jego poprzednika. Trwa śledztwo, w którym aktywnie uczestniczy uczennica lekarza, Asta. Jared nie jest więc osamotniony w dążeniu do wykrycia prawdy i sprawcy zbrodni. Czy uda im się znaleźć zabójcę księcia Andresa?

„Asasyni i sojusznicy” to świetnie napisana fantastyka dla młodzieży. Akcja powieści płynie bardzo wartko, wprowadzając zaskakujące wątki i powoli odkrywając kolejne prawdy. Powieść napisana jest bardzo przystępnym, ale przy tym barwnym językiem, przemawia do wyobraźni czytelnika. 

Całość podzielona jest na rozdziały, które przybliżają miejsce akcji, co sprawia, że powieść jest bardzo przejrzysta i jasna w odbiorze. Razem z bohaterami badamy kolejne ślady prowadzące pomału do rozwiązania, trochę jak w podchodach. Autor przy tym zwodzi nas, wprowadzając mylne tropy i odwodząc nas od rozwiązania. 

„Asasyni i sojusznicy” to połączenie fantastyki, sensacji i kryminału, intrygujące i chwilami zabawne. To lekka i przyjemna powieść dla młodzieży – polecam!
Książkę "Asasyni i sojusznicy" 
możecie kupić w księgarni Platon 24Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...