poniedziałek, 2 marca 2015

Wodospad - Lauren Kate

Łzy Eureki zatopiły świat. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i Anderem, olśniewającym Tragarzem Ziarna, przebywa ocean, by odnaleźć Solona, tajemniczego zaginionego Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.Wydostawszy się na ląd, Eureka pada ofiarą szyderstw wiedźm plotki, pozbawionych domu atlantydzkich czarodziejek, i ataku miejscowych, którzy próbują przeżyć pośród zniszczeń wywołanych przez jej łzy. I nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata, gdy Solon wyjawia, że słabością Andera jest miłość, a wszelkie uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie. Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka trafia nad zaczarowaną sadzawkę. Jej zaskakujące odbicie ujawnia wstrząsającą tajemnicę – jeśli Eureka okaże się dość silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa... chyba że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo...

Okładka: miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo:  Galeria Książki
Premiera :   4 marca 2015

"Wodospad" to kontynuacja "Łzy" (recenzja TUTAJ) - pozycje obowiązkowe dla wielbicieli cyklu Upadli, którego autorką jest Lauren Kate. "Łza" zrobiła na mnie wrażenie i bardzo byłam ciekawa, jak autorka pokieruje dalszymi losami Eureki.

Eureka to pozornie zwykła nastolatka, którą w życiu obowiązywał jeden zakaz - nie wolno płakać! Matka wpajała jej to od dzieciństwa, jednak kiedy jej zabrakło.... polały się łzy, które zatopiły świat.
Eureka należy bowiem do Córek Łez,  dowiedziała się tego ze spóścizny po matce, wiele dopowiedział, nieodstępujący jej na krok, Ander, były Tragarz Ziarna. Eurece udało się ocalić ojca, rodzeństwo i przyjaciółkę. W ich towarzystwie pokonuje morską podróż pod wodą w poszukiwaniu tajemniczego Solona, który powinien jej pomóc. Kapsuła ochronna chroni ich i kryje przez Tragarzami Ziarna. Kiedy dobijają do brzegu i wydostają się na zewnątrz, otacza ich wilgoć, zimno i pustka.  Ojciec Reki zostaje ranny, a ona sama z Anderem wyrusza po pomoc. Spotykają wiedźmy plotki, które pomagają im dotrzeć do jaskini Solona i opatrują rany ojca. Eureka musi przejść test, który przygotował dla niej Solon, aby uwiarygodnić swoje pochodzenie. Dziewczyna przechodzi go pomyślnie, Solon udziela im gościny i wsparcia. Na skutek ataku mieszkańcow wioski ginie ojciec Rebeki, ale nie odchodzi na zawsze. Jego dusza napełnia niezwykłego robota, Owidiusza. Eureka przygotowuje się do realizacji swego zadania, tymczasem umiera  też Solon, a Tragarze Ziarna podążają jej krokiem.... Czy Eureka ma dość siły i wiedzy, by pokonać Atlasa i uratować świat ?

"Wodospad" to barwna i porywająca opowieść dla młodzieży, która urzekła także mnie. Autorka stworzyła oryginalną historię, która przemawia do wyobraźni i intryguje czytelnika. Pradawna opowieść o zatopionej Atlantydzie ożywa pod piórem Lauren Kate. Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość wydają się w tej książce tworzyć jedność. Różnorodne postacie i intrygująca fabuła to plusy tej powieści. Lauren Kate operuje językiem barwnym,  a jednocześnie prostym w odbiorze. Intryguje i daje pole do popisu naszej wyobraźni. Ksiażka ma swój niepowtarzalny klimat, który sprawia, że chwilami ciarki chodzą po plecach.
Pochłonęłam ją w jeden wieczór i od razu zabrała ją moja córka :) Świetna lektura - polecam!

Książkę Wodospad możecie kupić4 komentarze:

  1. Właśnie dotarły do mnie obie części. Ciekawa jestem czy mi przypadnie seria do gustu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam, że tom pierwszy nie zachwycił mnie zbyt mocno. Mimo to mam zamiar sięgnąć po "Wodospad" :P

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...