poniedziałek, 23 marca 2015

Nie wszystko stracone - Cathy Kelly

Nietrudno zakochać się w ślicznym irlandzkim miasteczku Redstone. Leżące na przedmieściach tętni życiem, mieszkańcy przyjaźnie witają się ze sobą i przystają na pogawędkę, w sklepach i kawiarniach panuje gwar. W tej sielankowej atmosferze Frankie i Peggy zmagają się z mniej lub bardziej codziennymi problemami. Frankie, dzięki niespożytej energii wydaje się radzić sobie ze wszystkim, wliczając w to męża bez pracy i galopującą menopauzę. Peggy, po latach przeprowadzek w poszukiwaniu idealnego miejsca do życia, u progu trzydziestki, otwiera własną pasmanterię na głównej ulicy miasteczka. W ten sposób spełniają się jej marzenia, mimo tego Peggy czuje się zagubiona. Wychowana w Australii Lillie powraca po latach do Redstone, ale to, co wydawało jej się zwieńczeniem pewnej drogi, w rzeczywistości jest dopiero początkiem. Już wkrótce będzie musiała wykorzystać całą swą życiową mądrość, by wesprzeć nowych przyjaciół.

Okładka: miękka
Ilość stron: 456
Wydawnictwo: Sonia Draga

Bardzo lubię Cathy Kelly i wypatruję jej nowych powieści. Pisze znakomitą babską literaturę, wielowarstwową i ciekawą. Zawsze w jej powieściach jest kilka bohaterek, których losy na finale splatają się. To jakby kilka opowieści w jednej - przemawia do mnie jej styl pisania.

I tym razem autorka serwuje nam wielowątkową opowieść, którą scala miejsce, miasteczko Redstone w Irlandii. Miasto jest małe, ale niezwykle sympatyczne i tętni  życiem. Tutaj wszyscy się znają, a nieznajomi szybko stają się znajomymi. Trzy główne bohaterki znajdują tutaj swoje miejsce ....

Lillie straciła niedawno męża i jest jej bardzo ciężko. Dzieci ją wspierają. Kobieta jest adoptowanym dzieckiem, ktore trafiło na kochającą rodzinę, ale nigdy nie poznało swoich korzeni. Jej synowie postanawiają to zmienić i odnajdują jej przyrodniego brata, Setha, ktory mieszka, wraz z żoną Frankie, w miasteczku Redstone. Lillie jedzie do niego w odwiedziny. Poznają się, zaczynają lubić, a Lillie odnajduje swój cel w życiu, postanawia pomóc bratu i jego żonie w poprawie ich wzajemnych stosunków oraz w doprowadzeniu domu i ogrodu do ładu. Czy jej się to uda?
Frankie, żona Setha, jest zmęczona i czuje się staro. Czuje na barkach odpowiedzialność za wszystko, od kiedy Seth stracił pracę. Stało się to w kilak miesięcy po kupnie nowego domu, co do którego mieli  wielkie plany. Seth załamał się i odsunął od żony, a ona nie ma siły mu pomóc. Liczy na pomoc Lillie, dopiero odnalezionej siostry swego męża.
Peggy jest młodą kobietą poranioną przez życie, która nosi w sobie efekty psychicznej przemocy, jakiej doświadczyła od własnego ojca. Stroni od mężczyzn, nie oczekując z ich strony nic dobrego. W końcu spełniło się jej marzenie i otwiera w Redstone mały sklepik z włóczkami o nazwie Pracowita Pszczółka. Wynajęła również mały domek i zamierza poukładać swe życie na nowo. Spotyka się z życzliwością i pomocą mieszkańców, jest jej tutaj dobrze. Poznaje Davida i jej życie nabiera barw, jednak po upojnej nocy ucieka i zrywa znajomość. Jest pełna obaw i nie chce dac się zranić. Mężczyzna jest rozgoryczony, ale przyjmuje jej decyzję. Los, ma jednak wobec nich inne plany....

Trzy kobiety, trzy niezwykłe historie, a w tle jedno miasteczko - Redstone. Jeśli doda się do tego historie Opal, Bobbie, Sue czy Meredith - powstaje pasjonująca opowieść o kobietach z Redstone. Kobietach, które mają swoje troski i radości, ktore czerpią swoje siły z miejsca, do którego trafiły. Cathy Kelly po raz kolejny stworzyła wzruszającą, wielowarstową i bardzo ciekawą opowieść o kobietach dla kobiet. U niej nie ma postaci drugoplanowych, będących tylko tłem, tutaj wszystkie bohaterki są ważne i każda ma coś do przekazania czytelnikowi. Ja osobiście bardzo lubię styl pisania Cathy Kelly i jej umiejętność splatania zupełnie różnych wątków w ciepłą i wzruszającą opowieść. Czytałam wiele jej powieści i z każdej czerpałam radość i kobiecą siłę. Szukacie książki dla kobiet? Sięgnijcie po powieści Cathy Kelly!6 komentarzy:

 1. Nie znam tej autorki, ale sprawiłaś, że mam wielką ochotę na tę książkę:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też autorki nie znam, ale książka wydaje sie być świetną, odstresowującą, ciekawą lekturą. Na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także nie znam twórczości tej pani, ale patrząc na Twoją bardzo pozytywną opinię chyba muszę to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a również nie znałam tej autorki, do teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro polecasz to chętnie sięgnę po powieści tej autorki, która do tej pory była mi nieznana :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...