wtorek, 24 marca 2015

Smak tulipanów - Antoinette van Heugten

Tego dnia na progu powitała ją jedynie martwa cisza. W kuchni Nora widzi zwłoki matki, w sypialni leży martwy nieznajomy mężczyzna, a po jej malutkiej córeczce nie ma śladu. 
Policyjne śledztwo zostaje umorzone, ale Nora odkrywa, że rozwiązania sprawy trzeba szukać w przeszłości. 
Jedzie do Amsterdamu, skąd pochodzili jej rodzice, by zgłębić mroczne tajemnice sprzed kilkudziesięciu lat

Okładka: miękka
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: MIRA Harlequin

Kilka lat temu wpadła w moje ręce powieść Antoinette van Heugten „Dotknąć prawdy”, którą nadal świetnie pamiętam, zrobiła na mnie duże wrażenie. Teraz z ciekawością sięgnęłam po jej kolejną powieść. Ta Holenderka potrafi naprawdę świetnie pisać!

Nora De Jong, bohaterka książki „Smak tulipanów”, jest lekarką. Mieszka w Huston, z córeczką i matką. Kiedy pracuje, jej dzieckiem zajmuje się matka. Kiedy wraca do domu, dom jest ogarnięty, a dziecko szczęśliwe. Pewnego dnia jest inaczej…. Kiedy Nora wchodzi do domu otacza ją złowroga cisza, jest zaskoczona. Ogarnia ją przerażenie, kiedy znajduje w domu zwłoki matki i nieznanego mężczyzny. Tylko nigdzie nie ma jej malutkiej córeczki…..
Kiedy policja umarza śledztwo, Nora nie odpuszcza i postanawia je kontynuować na własną rękę. Ślady prowadzą w przeszłość, do Holandii, skąd przed laty wyjechali jej rodzice. Kobieta podąża do Amsterdamu, gdzie spotyka się z przyjacielem z dawnych lat, Nico. Razem kontynuują poszukiwania, a tropy prowadzą do przeszłości matki Nory. Czy uda im się odnaleźć dziewczynkę? Jaki był powód porwania? Przeczytajcie – czeka was pasjonująca lektura!

Powieść "Smak tulipanów” to znakomicie napisany thriller psychologiczny. Przeszłość i teraźniejszość splatają się, tworząc idealną całość, która zaskakuje na finale. Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie i porywa czytelnika w świat rodzinnej tajemnicy. Ciężko odłożyć tę książkę na bok, nawet na chwilę – zarwałam noc, bo musiałam wiedzieć jak się skończy :)

„Smak tulipanów” to oryginalna i zapadająca w pamięć książka. Wprowadzenie do wątku retrospekcyjnego tematu II wojny światowej, dodało całości pieprzyku. Powieść jest głęboka i nieprzewidywalna. Doskonale się ją czyta, jest napisana lekko i z polotem, językiem prostym i zrozumiałym. To świetny thriller z tajemnicą rodzinną w tle i śladami prowadzącymi w przeszłość. Doskonała lektura – polecam!

3 komentarze:

  1. Właśnie skończyłam czytać, świetna. Dotknąć prawdy też czytałam, jeszcze lepsza byłą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jeszcze jej nie czytałam, ale może być ciekawa
    http://okiem-ksiazkoholiczki.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...