środa, 25 marca 2015

Przyjaciółki ze Staromiejskiej t.2 - Anna Mulczyńska

Ania Bednarek przywykła do uwagi i podziwu. Scena jest całym jej życiem… Do czasu. Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że jej kariera w kanadyjskim zespole baletowym zostaje zrujnowana. Dziewczyna, zagubiona, niepewna własnej przyszłości, wraca do rodzinnego miasteczka. Nikogo nie chce prosić o pomoc, a pod maską pewności siebie i arogancji ukrywa osobisty dramat. Zakrada się do starej willi dawnej nauczycielki tańca, gdzie uporczywie ćwiczy, próbując odzyskać formę. Czy po roku przerwy uda jej się wrócić do baletu? Ania będzie musiała na nowo określić, kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem.
Jaką rolę odegrają w jej nowym świecie znajomi ze Staromiejskiej, dawny narzeczony Edek oraz jego obecna wybranka, właścicielka sklepu z rękodziełem, Weronika? I jakie plany ma wobec niej równie tajemniczy, co dziwaczny mężczyzna, którego dziewczyna nieustannie spotyka?

Okładka: miękka
Ilość stron: 480
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Po przerwie wracamy na Staromiejską, co mnie niezwykle cieszy!
Weronika i Edek są w szczęśliwym związku, uczucie uskrzydla ich do działania. Oboje, oprócz miłości, mają swoje pasje. Weronika uwielbia swój sklepik z materiałami rękodzielniczymi, w nim się spełnia. Jej praca jest doceniana również na zewnątrz, kobieta otrzymała propozycję zaprojektowania wzorów haftów o tematyce związane z tańcem klasycznym dla magazynu branżowego.
Edek zaś jest na finale remontu restauracji. Wszystko układa im się świetnie, kiedy pojawia się maleńki cień na tej idylli. Jest nim pojawienie się w miasteczku dawnej dziewczyny Edka, Anny Bednarek. 

Anna jest tancerką kanadyjskiego zespołu baletowego. Seria zdarzeń sprawiła, że kobieta musiała powrócić do rodzinnego miasteczka. Nikt nie wie dlaczego i na jak długo… Za jej pewnością siebie i arogancją kryje się jednak dramat. Czy uda jej się znowu stanąć na nogi?
Na pewno wiele osób mocno odczuje jej obecność na Staromiejskiej……

Anna Mulczyńska stworzyła wzruszającą powieść o specyficznym klimacie. Oba tomy powieści idealnie ze sobą współgrają i są napisane na tym samym, znakomitym poziomie. Autorka dużo uwagi i pracy włożyła w wykreowanie klimatu i zarysowanie bardzo wyrazistych sylwetek bohaterów. W powieści mamy i miłość i zazdrość, szczęście i dramat. Uczucia i emocje emanują z każdej strony i pochłaniają czytelnika. Anna Mulczyńska stworzyła ludzi z pasjami, którzy żyją w pełni i robią to, co kochają. Powieść zyskuje dzięki temu barw, jest bardziej wyrazista i przemawia do naszej wyobraźni. Największym atutem powieści Anny Mulczyńskiej są bohaterowie i niezwykły klimat jej książek. Wszystko jest przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Widać wielkie zaangażowanie autorki i znajomość tematów, o których pisze. 

„Przyjaciółki ze Staromiejskiej” to ciepła, pełna emocji i bardzo wyrazista opowieść o …ludziach, bo tutaj bohaterowie grają pierwsze skrzypce. Polecam serdecznie!

Książkę "Przyjaciółki ze Staromiejskiej"
możecie kupić w księgarni Platon242 komentarze:

  1. Oooo! Bardzo chcę przeczytać tę książką. Na szczęście będę miała taką możliwość :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...