środa, 18 marca 2015

Obietnica Łucji - Dorota Gąsiorowska

Kiedy Łucja pierwszy raz zobaczyła pałac rodziny Kreiwetsów, od razu poczuła, że w starych komnatach zdarzyło się coś wyjątkowego. Małe miasteczko, urokliwy Różany Gaj, nad którym górowały malownicze ruiny, także skrywało niejeden sekret. Tajemnice aż prosiły się o odkrycie. Łucja uciekła od zgiełku wielkiego miasta, od bolesnych wspomnień, by ukojenie odnaleźć właśnie tam. Przeprowadzka miała być próbą odzyskania siebie. Nie mogła wiedzieć, że w czarującym zaciszu na prowincji będzie musiała zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami. Kiedy umierająca przyjaciółka prosi ją, aby odnalazła ojca jej małej córeczki, Łucja nie podejrzewa, że zadanie to zaprowadzi ją w nieoczekiwanym kierunku. 
Okazuje się, że miłość czeka na nas tam, gdzie nigdy byśmy się jej nie spodziewali.

Okładka: miekka
Ilośc stron: 430

"Obietnica Łucji" to pierwsza książka na rynku, którą można wymienić na inną w Wydawnictwie Znak, jeśli nam się nie spodoba - super akcja! Tylko kto chcialby oddawać książkę Doroty Gąsiorowskiej????? na pewno nie ja :)

"Obietnica Łucji" to ciepła i wzruszająca opowieść o życiu, o miłości, przyjaźni, poszukiwaniu swego miejsca w świecie.
Czasem są w życiu takie sytuacje, którym ciężko sprostać, i takie obietnice, które trudno spełnić......
Z taką sytuacją musiala sie zmierzyć Łucja. Główna bohaterka powieści Doroty Gąsiorowskiej jest kobietą po przejściach, majętną, ale samotną. W dzieciństwie nie doznała miłości od matki i to piętno idzie za nią przez życie. Po rozwodzie, opuszcza miasto i swój piękny apartament i udaje się do maleńkiej miejscowości o pięknej nazwie Różany Gaj. Zatrudnia się tam jako nauczycielka historii, mieszka w małym pokoiku u Matyldy, emerytowanej nauczycielki języka polskiego. W Różanym Gaju otacza ją serdeczność, życie jest spokojniejsze, Łucja powoli odżywa. Lubi uczyć i lubi swoją klasę. Poznaje dziewczynkę, Anię, która bardzo przypomina jej ją samą w dzieciństwie. dziewczynka opiekuje się chora na białaczkę matką Ewą. Kobiety poznają się i zaprzyjaźniają, Ewa powierza Łucji swoją córkę i prosi o odnalezienie jej ojca. Kiedy umiera, Łucja opiekuje się Anią - jest im dobrze razem. Kobieta wręcza Ani list od matki, w którym ta pisze o jej ojcu. Dziewczynka jest przeciwna jego odnalezieniu i wymusza to na Łucji.
Tymczasem nauczyciel W-f, Filip, próbuje na wszelkie sposoby się do niej zbliżyć, ale jest zupełnie nie w typie Łucji. Jednak to dzięki niemu poznaje Tomasza, ojca Ani. Okazuje się, że mieszka on niedaleko ze swoją partnerką. Łucja jest jak w potrzasku, nie wie jak ma się zachować i jak wyjawić, Ani i Tomaszowi ich powiązanie.....W końcu robi to ktoś inny.... nie tak to miało być....

"Obietnica Łucji" to pięknie napisana powieść, która wzrusza i pokazuje wszelkie odcienie życia. To opowieść o przyjaźni, miłości, odnajdywaniu siebie, o stracie i radzeniu sobie z problemami. Łucja porzuca swoje życie, szuka zapomnienia w innym miejscu, a jednak wraca do korzeni, zamyka pewien rozdział w swoim życiu, by móc zacząć kolejny. "Obietnica Łucji" to złożona historia, z jednej strony mamy poranioną i niekochaną Łucję, a z drugiej Anię, która opiekuje się chorą matką, ale ma też swoje pasje. Mamy też Tomasza, który wraca do korzeni i poszukuje siebie. Jest Adela, która szukała szczęścia w świecie, skłóciła rodzinę i powraca. Różany Gaj zmienia życie ich wszystkich....
Wiele postaci, świetnie wykreowanych, tworzy niezwykle barwną opowieść, od której ciężko się oderwać.
Mnie "Obietnica Łucji" oczarowała - myślę, że każdy powinien znaleźć w życiu swój Różany Gaj!
Książkę możecie kupić4 komentarze:

  1. Bardzo chciałabym przeczytać powyższa książkę. Myślę, że może mnie zauroczyć, ale jak będzie to muszę się przekonać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro Ciebie oczarowała to na pewno i mnie oczaruje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie też oczarowała treść i ta śliczna okładka:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...