poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Ród. tom 1 - J.D. Horn

Czary, zagubione dusze, hoodoo - to codzienność Savannah, pięknego miasteczka kryjącego upiorne sekrety. Cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością ludzi a światem demonów strzeże ród Taylorów, najpotężniejszych czarownic na południu USA. Gdy głowa rodziny umiera w tajemniczych okolicznościach, ktoś musi zająć miejsce lidera i powstrzymać zło, które zaczyna przenikać do miasta… Mercy Taylor jako jedyna z rodu nigdy nie dysponowała magicznymi mocami. To ona jednak wyciąga czerwony los, który naznacza ją jako wybrankę. Co się za tym kryje? Jak zareaguje jej siostra, Maisie, która dotychczas wydawała się faworytką? I dlaczego narzeczony Maisie nagle nie może oderwać wzroku od Mercy? 
Fascynująca, pełna grozy opowieść w stylu southern gothic o miłości, zdradzie, magii i mroku.

okładka: miękka
Ilość stron:   336
Wydawnictwo:  Feeria Young
Cykl: Wiedźmy z Savannah

Magia, wiedźmy i normalni ludzie, a wszystko dzieje się na ulicach Savannah. Tam mieszka ród Taylorów, słynnych czarownic, z kotwiczącą Ginny na czele. W tej rodzinie przyszły na świat bliźniaczki, Maisie i Mercy. Ich matka umarła przy porodzie, ojca nie znają, wychowują je ciotki. 

Maisie, pierwsza z sióstr, zgarnęła całą moc i jest przyuczana na kotwiczącą, jest przy tym piękna i uwielbiana przez rodzinę. Mercy zwana przez wielu Rozczarowaniem, nie posiada mocy, jest człowiekiem, niepewnym siebie i odsuniętym na bok. Mercy zajmuje się oprowadzaniem po Savannah turystów, spotyka się z Peterem, ale jej serce bije dla Jacksona, brata jej siostry. Jest jednak bardzo lojalna wobec swojej siostry, prosi więc wiedźmę, aby rzuciła na nią czar milości, który sprawi, że pokocha ona Petera. Do spełnienia czaru potrzebna jest krew....
Dowiaduje się o tym babka Ginny i wzywa Mercy na rozmowę. Dziewczyna znajduje ją martwą ...
To wydarzenie zmienia całe życie rodziny Taylorów. Toczy się śledztwo policji, a rodzina musi wybrać nową kotwiczącą. Z góry wiadomo, że zostanie nią Maisie z jej potężną mocą i wiedzą Ginny, jednak los zaskakuje wszystkich .... Jedno wydarzenie pociąga za sobą następne i lawina się toczy, rozdzielając siostry.

"Ród" to znakomita powieść, nie tylko dla młodzieży. Jest bardzo oryginalna i porywająca. Autor wykazał się  nie lada kunsztem precyzyjnie łącząc magię z rzeczywistością i zwykłe życie nastolatek z czarami. Dobro i zło stają naprzeciw siebie, a ich oblicza są mylne. Mercy sama przekonuje się, jak najbliższe osoby stają się jej wrogami, a wrogowie dają oparcie. Tutaj nic nie jest zwyczajne i przewidywalne, a autor lubi nas zaskakiwać. Lektura tej powieści jest ekscytująca i bardzo przyjemna :)
Aż żal było ją odkładać - ciekawe, czym J.D.Horn zaskoczy nas w kolejnym tomie? Mam wrażenie, że pierwszy tom, choć świetny, jest tylko wprowadzeniem do tego, co nas czeka w kolejnych. 
"Ród" przemawia do wyobraźni i intryguje - to naprawdę świetny debiut literacki. Oby było takich więcej!


4 komentarze:

  1. Magie i czarownice uwielbiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem właśnie w trakcie lektury i muszę przyznać, że zostałam naprawdę miło zaskoczona. Z początku naprawdę nie sądziłam, że tak strasznie wciągnie mnie ta historia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. J.D. Horn to ON nie ONA. Masz błąd w tekście.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...