sobota, 11 kwietnia 2015

Zielony zakątek - Debbie Macomber

Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, nienawidzą, zdradzają i rozchodzą jak wszędzie. Mają sekrety i marzenia. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz. Mary Jo Wyse jest samotną matką. Prowadzi spokojne życie, ale nieoczekiwanie musi zmierzyć się z problemem, który ją przerasta. Ojciec jej córeczki zapowiada sądową walkę o opiekę nad dzieckiem, chociaż jeszcze niedawno zaprzeczał ojcostwu. Mary Jo zrobi wszystko, by nie stracić rodzicielskich praw. Brat Mary Jo, Linc, cieszy się szczęściem w małżeństwie z Lori. Jednak ich udany związek jest komuś solą w oku. I to na tyle, że zacznie się od intryg, a skończy na groźbach. Trudne chwile przeżywają Rachel i Bruce Peytonowie. Rachel nie może znaleźć wspólnego języka z pasierbicą, dlatego decyduje się na rozpaczliwy krok. A to tylko niektóre problemy, z którymi muszą się uporać mieszkańcy tego na pozór spokojnego miasteczka.

Okładka: miękka
Ilość stron: 464
Wydawnictwo :  MIRA Harlequin
Cykl:   Cedar Cove

Jeśli ktoś lubi ksiązki Debbie Macomber, na pewno lubi i świetnie zna bohaterów jej powieści z Cedar Cover niedaleko Seattle. Cykl Zatoka Cedrów cieszy się rosnącą popularnością wśród czytelników. Ja chętnie sięgam po kolejne tomy tego ciepłego i wzruszającego cyklu. Jak zwykle spotykam znanych i lubianych bohaterów. Tym razem w Cedar Cove poznajemy perypetie kilku młodych par :)

Mary Jo Wyse jest samotna matką, wychowującą maleńką Noelle. Kobieta wynajmuje połowę domu od Macka, między nimi iskrzy i coś ich do siebie przyciąga. Mary Joe nie chce wpakować się w kolejny związek po nauczce z ojcem Noelle. Łączy ich nie tylko miejsce zamieszkania, ale i tajemnica, którą próbują rozwiązać. Otóż Mary Jo znalazła w jednym z pokojów pod podłogą plik listów z czasów wojny, które pisał Jacob Dennison do swej ukochanej, Joan. W pewnym momencie korespondencja się urywa, a Mary Jo i Mack chcą sie dowiedzieć jak potoczyły się dalsze losy mieszkanki ich domu. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę? Jak poukładają się ich dalsze losy?

Również w Cedar Cove osiedlił się Linc, brat Mary Jo, który wziął ślub z Lori. Uwielbia swoją młodą żonę, jednak jej ojciec nie akceptuje tego związku i robi wszystko, aby im utrudnić życie.

Nieciekawie układa się również w małżeństwie Rachel i Bruce'a Paytonów. Córka Bruce'a, Jolene, nie akceptuje ich związku. Sprawa komplikuje się, kiedy okazuje się, że Rachel jest w ciąży....

Jak widzicie w Cedar Cove wiele się dzieje,  a to tylko szczyt góry lodowej, która tam znajdziecie. W Cedar Cove znajdziecie miłość, nienawiść, przyjaźń i tajemnice. Ludzie tutaj przybywają, osiedlają się, zakochują, a potem różnie bywa. Życie układa dla nich elementy swojej układanki, czasem te radosne, a czasem smutne. Zachęcam do sięgnięcia po książki z cyklu Cedar Cove, nie zabraknie w nich wzruszeń i emocji. Debbie Macomber potrafi przyciągnąć czytelnika, jej książki są bardzo prawdziwe. Są ciepłe, wzruszające, choć nie zawsze kończą się happy endem. Przekonajcie się sami, a ja już czekam na kolejny tom - "Dom nad zatoką " :)

3 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie, choć po obyczajowe powieści rzadko sięgam ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Macomber i jej historie. Tytuł czeka na półce, gdyż nie mogłam przejść obok niego obojętnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka już na mnie czeka :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...