piątek, 10 kwietnia 2015

Odlotowy ogród - Dominik StrzelecDominik Strzelec, jak sam o sobie mówi – facet od szpadla, gwiazda TVN-owego programu "Odlotowy ogród" zdradza sekrety zakładania i prowadzenia ogrodu skrojonego na miarę.
Z pomocą prostych, konkretnych rad zaprojektujesz ogród, który nie będzie wymagał ogrodnika. Dowiesz się:
• jak zakomponować przestrzeń za pomocą, kolorów, faktur, wysokości roślin
• które rośliny sprawdzą się na małych zacienionych przestrzeniach, a które w pełnym słońcu
• co posadzić, żeby uzyskać piękny efekt bez konieczności uciążliwej pielęgnacji
• czy rośliny przywiezione z letnich wojaży przetrwają w polską zimę
• jak pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych szkodników
• kiedy sadzić, podlewać, przycinać
• jak na małej powierzchni balkonu stworzyć własną oazę zieleni?
Do łopat!

Okładka: miękka
Ilość stron:  200
Wydawnictwo:  ZNAK Literanova

Po tę książkę sięgnęłam z sentymentem, bowiem sama brałam udział w programie "Odlotowy ogród" i to właśnie Dominik Strzelec przemienił naszą "uprawę trawy" w sympatyczny ogód i stworzył mi miejsce do odpoczynku i oddawania się pasji czytelniczej. Złożylismy ankietę do TVN i udało się :) :) :)

Dominik Strzelec to wielki pasjonat i samouk, który projektuje i tworzy niezwykłe ogrody dostosowane do osobowości ich właścicieli. Sam ciężko przy tym pracuje. Jest niezwykle sympatyczny, rozmowny, służy radą i pomocą. Jednego nie znosi - lenistwa w ogrodzie :) Bo jeśli chcecie mieć piękny ogród, to lenistwo nie wchodzi w grę - zawsze jest, co robić! Przekonałam się o tym sama.

Każdy ogród tworzony jest indywidualnie przy użyciu pracy właściecieli, którzy poznają lepiej swój ogród i uczestniczą w planowaniu oraz sadzeniu roślin. Uczą się o nie dbać, aby utrzymać efekt stworzony przez Dominika

W książce Odlotowy ogród znajdziecie pomysły i rady na stworzenie swego zielonego zakątka, niekoniecznie od razu ogrodu, ale również tarasu, czy pięknego balkonu. Dominik podsuwa pomysły na aranżację, pomaga dobrać rośliny i opisuje jak o nie dbać, aby cieszyć się ich pięknem. Wszystko opisane jest po kolei, od zbadania okolicy, gleby, ukształtowania terenu, preferencji aż po zaplanowanie i realizację ogrodniczego przedsięwzięcia.


Okazuje się, że nie trzeba być ogrodnikiem, żeby stworzyć sobie piękne , zielone miejsce.
Najlepszą rekomendacją dla tej książki będzie pokazanie mojego ogrodu, stworzonego przez Dominika Strzelca. Oczywiście, miejsce ciągle wymaga od nas nakładów pracy i konsekwencji w doborze roślin i kolorów, ale to był doskonały początek :)

we dnie 

i wieczorem można z niego korzystać ;)

Polecam serdecznie i zachęcam do stworzenia swego zielonego zakątka z pomocą Dominika i jego książki :)

1 komentarz:

  1. To książka idealna dla mojej mamy:) A ogrodu gratuluję:) Ślicznie to wygląda:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...