czwartek, 9 kwietnia 2015

Starter - Lissa Price

Callie straciła swoich rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, żyjąc jako osadnicy razem z ich przyjacielem Michaelem i walczą ze regenatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka. Jedyną nadzieją Callie jest „Prime Destinations”, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa on nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Enders’om – seniorom, którzy chcą być znowu młodzi. Callie wie, że pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezowanie – a plany Prime Destinations są dużo gorsze niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić…

Okładka: miękka
Ilość stron:  400
Wydawnictwo:  Albatros A.Kuryłowicz

"Starter" przyciągnął mnie swoją srebrzystą, bardzo wyrazistą okładką i tematyką, którą bardzo lubię. Muszę przyznać, że książka okazała się bardzo oryginalna i wciągająca, a w kolejce do czytania już czeka moja córka :)

Wyobraźcie sobie społeczeństwo starych ludzi, Enderów, mających po 100 i więcej  lat. Ich dzieci zabrała zaraza, pozostali oni i ich wnuki oraz inne dzieciaki zwane Starterami, które usiłują sobie poradzić w zniszczonym świecie. Jedną z takich Starterek jest Callie, która, wraz z bratem, ocalała, podczas gdy całą jej rodzinę zabrała choroba. Teraz żyje w squotach, pustostanach, cudem zdobywa pożywienie i usiłuje zadbać o chorego brata. Pomaga jej Michael, równie samotny nastolatek i jedyny przyjaciel, jakiego ma.
Pewnego dnia znajduje wyjście z ciężkiej sytuacji - dowiaduje się o instytucji zwanej Prime Destinations, gdzie ciała młodych i pięknych ludzi "wypożyczane" są na określony czas, starym i bogatym Enderom. Enderzy sa bardzo starzy i ograniczeni w swoich pasjach, wynajmują więc młode ciała i przeżywają drugą młodość. Jak to działa? Starterom wszczepiany jest implant do mózgu, potem wprowadzani są w stan snu, a ich ciała i umysł przejmuje uśpione ciało Endera, ktorego umysł odradza się w młodym ciele. Prime Destinations płaci ogromne pieniądze nastolatkom, które oddają im swoje ciała, muszą jednak być samotni.... Jakiś haczyk? Callie jest tak zdesperowana, że podpisuje umowę na 3 wynajmy. Zostaje poddana zabiegom pielęgnacyjnym i kosmetycznym, nakarmiona i przygotowana. Pierwsze dwa wynajęcia przebiegają bez problemu. Jednak trzeci raz jest niezwykły, Callie zdaża się tracić kontakt z ciałem swej renterki Helen, ale również słyszy ją w swojej głowie. Kobieta ma swój plan, w którym Callie mimowolnie uczestniczy. Jak to się dla nich skończy? Przeczytajcie!

"Starter" to niesamowita wizja świata przetrzebionego przez chorobę, gdzie żyją tylko wybrani. Społeczeństwo składa się z bogatych i rozpuszczonych Enderów, usiłujących przeżyć Starterów i renegatów. Dzieci są skazane na walkę o przetrwanie lub na sprzedanie swego ciała. Wizje, które przedstawia Prime Destinations są bardzo kuszące, ale czy bezpieczne??? Można mieć watpliwości... Callie sama przekonała się jak może być i do czego zmierza świat.
Nie ukrywam, że książka Lissy Price zauroczyła mnie i pochłonęła bez reszty. Akurat choroba mnie zmogła, a "Starter" okazał się doskonałym lekarstwem na przebywanie pod kocem i wracanie do zdrowia. Czytałam, czytałam, aż skończyłam... i teraz żałuję, bo przyjdzie mi poczekać na kolejny tom.... Ale wrażenia są niesamowite!
Polecam gorąco tę oryginalną książkę!!!!

Polecam również trailer do książki "Starter" - po jego obejrzeniu na pewno po nią sięgniecie :)


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...