piątek, 8 maja 2015

Cudowne tu i teraz - Tim Tharp

Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie jest absolutnie fantastyczne. Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Jednak okazuje się, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć…

Okładka: miękka
Ilośc stron:  368
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cykl: MYŚLNIK

Ta książka niedawno pojawiła się na moim blogu jako nagroda w konkursie. Ja również miałam okazję się z nią zapoznać i mam nadzieję, że zwyciężczyni również przypadnie do gustu.

Sutter Keely prowadzi lekki, hulaszczy tryb życia, lubi imprezy, panienki i alkohol. W szkole jakoś sobie radzi, w sklepie, w którym pracuje, też jakoś mu idzie, choć wspomaga się ukrytymi drinkami. Potrafi zbajerować dziewczynę, ale w końcu i one przeglądają na oczy. Tak toczy się życie Suttera.... do czasu.
Pewnego dnia, po zerwaniu z dziewczyną i ostrej popijawie, Sutter budzi się pod drzewem na nieznanym trawniku, a przygląda mu się dziewczyna roznosząca gazety, Aimee. Znają się ze szkoły, lecz są jak niebo i ziemia. On towarzyski - ona zamknięta w sobie, on lekkoduch - ona odpowiedzialna, on - kiepski w szkole, a ona - świetna uczennica. Poznają się bliżej i Sutter postanawia pokazać swojej koleżance, jak się dobrze bawić.
Jednak w praktyce, Aimee okazuje się zupełnie inna niż wszystkie dziewczyny, z którymi Sutter miał do czynienia. I kto komu pokaże jak żyć? Przeczytajcie :)

Cudowne tu i teraz to sposób życia Suttera Keely do chwili, kiedy spotkał Aimee. Chłopak żył bieżącą chwilą, korzystał z życia i zmieniał dziewczyny. Wszystko bylo powierzchowne i chwilowe, i to mu wystarczało - do czasu... Autor pokazał jak piękne uczucie zmienia ludzi. Pokazał młodemu czytelnikowi, co w życiu jest ważne. Zabawa jest fajna, ale to przejściowe, liczy się przecież prawdziwe życie, a ono nie zawsze jest zabawne. Każdy powinien mieć w życiu jakieś wartości, które stanowią jego wyznacznik - inaczej życie jest bezbarwne i pozbawione celu.

Autor operuje lekkim i prostym językiem, trafiającym do młodego czytelnika. Opowieść płynie swobodnie, a książkę czyta się wręcz błyskawicznie. To fajna i lekka lektura z podtekstem, dająca do myślenia. Powieść "Cudowne tu i teraz" już doczekała się ekranizacji - bardzo jestem ciekawa filmu.
A seria Myślnik zapowiada się bardzo ciekawie, już wyglądam kolejnych powieści z tego cyklu - polecam wam również :)

Książkę Cudowne tu i teraz możecie kupić

4 komentarze:

 1. Myślę, że to idealna książka dla młodego, o ile nie młodszego odbiorcy. Ale niestety obawiam się, że to nie moja bajka - doceniam pomysł autora i wykonanie, ale sama historia mnie nie przekonuje. Chyba się starzeję :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem fajnie się zapowiada, i z chęcią polecę ją bratanicy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja świetna :)
  Nie mogę doczekać się, aż dostanę tę książkę w swoje łapki - jestem pewna, że mi się spodoba :D
  A film jest super! Tak, wiem. Powinnam najpierw przeczytać książkę, ale najpierw dowiedziałam się o istnieniu filmu ;;

  Pozdrawiam!
  N.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio wszędzie widzę recenzje tej książki i choć początkowo nie byłam do niej jakoś specjalnie optymistycznie nastawiona, to teraz powoli zaczynam odczuwać ochotę, by się z nią zapoznać ;)

  Zapraszam do mnie na www.maialis.pl ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...