czwartek, 7 maja 2015

Szkoła szycia panny Scarlet - Kathy Cano-Murillo

Aby zdobyć pieniądze na przeprowadzkę do Nowego Jorku, Scarlet Santana otwiera wieczorową szkołę szycia w miejscowym sklepie z płytami. Chętne do nauki kobiety zaprzyjaźniają się, a Scarlet z nauczycielki staje się uczennicą. Wszystkie bohaterki przekonują się przy okazji, że jeden wzór dobrego życia nie istnieje, a szczęście zawsze zdarza się przypadkiem. 

Okladka: miękka
Ilośc stron:  352

Bardzo cenię ludzi, którzy mają swoje zainteresowania i pasje. To dopełnienie ich osobowości. Ja również je posiadam, oddaję się im w pełni i zarażam przyjaciół. Pasjonaci żyją pełniej i barwniej, nie mają czasu na  nudę i zwykle są bardzo ciekawymi osobowościami. Idealnie jest, kiedy udaje się zmienić pasję w pracę, ale nie wszyscy mają to szczęście.....

Scarlet Santana jest młodą kobietą o błyskotliwym umyśle, która skończyla dwa ścisłe fakultety, ale bez reszty oddaje się projektowaniu i szyciu. Spotyka się to z dezaprobatą najbliższej rodziny, wsparciem w tej pacji jest dla niej tylko babcia. To ona oddała do jej dyspozycji swój dom i samochód, a sama przeniosła się do domu starości. Scarlet pracuje u znanej projektantki jako asystentka, a dodatkowo dorabia w sklepie swojej ciotki. Jej ideałem jest Daisy de la Flora, twórczyni domu mody Casa de la Flora. Stała się ona natchnieniem dla Scarlet do prowadzenia bloga DaisyForever.com. Dziewczyna jest ekspertką w temacie Daisy, jej życia i twórczości, wielbi ją bezkrytycznie. Sama projektuje i szyje bezwykrojowo i jest w tym rewelacyjna, a jej Meksykańskie Sukienki zachwycają. Aby zdobyć pieniądze na kurs w Domu Mody prowadzonym przez siostrzeńca Daisy, otwiera Szkołę szycia bezwykrojowego panny Scarlet. Niestety, Carly, jej pracodawczyni, wycofuje się z wynajmu sali dla uczennic. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi jej Marco, zakochany w niej, właściciel sklepu z winylowymi płytami, w którym Scarlet czasem bywa. Dziewczyna ma 5 uczennic - Mary Theresę, Ohliveya, dwie siostry - nastolatki oraz Rosę, starszą, energiczną panią. Każda z nich jest na kursie z innego powodu, ale szycie metodą Scarlet porywa wszystkie i wiele zmienia w ich życiu.
Scarlet w końcu udaje się na wymarzony kurs, który zdecydowanie mija się z jej wyobrażeniem o nim. Pan Tijeras ma wobec niej swoje plany, które inteligentna dziewczyna skutecznie burzy i wraca do domu. Jest już zdecydowana porzucić swoje marzenia i rozpocząć na etacie pracę inżyniera, kiedy spotyka ją niezwykła niespodzianka, która jest spełnieniem jej wszystkich marzeń.

"Szkoła szycia panny Scarlet" to ciepła i wzruszająca opowieść o przyjaźni i dążeniu do realizacji własnych marzeń i pasji. Scarlet jest kobietą z pasją i dąży do realizacji swoich planów za wszelką cenę. Najbliżsi pokazują jej, jak zatraciła się w tym wyścigu i jak zmienia się jej życie. Na szczęście dziewczyna potrafi to zweryfikować, za co spotkała ją od losu nagroda. Jednak nie wszystko skończyło się happy endem, była i gorzka pigulka do przełknięcia... Jaka? O tym musicie przeczytać sami!
Książka jest bardzo absorbująca i inspirująca, pokazuje jak pasja i wiara we własne siły potrafią zdziałać cuda. Scarlet zaraża ludzi swoja pasją i optymizmem, zmienia ich życie w pełniejsze i bardziej kolorowe. Autorka w lekki sposób odmalowała historię dziewczyny goniącej za marzeniami, która skłania nas do refleksji, chwilami bawi, ale na pewno porywa. Jest ciekawa, oryginalna i bardzo przyjemna w odbiorze. Przeczytałam z radością i Wam serdecznie polecam!

3 komentarze:

 1. Hmmm chyba to bardziej dla mojej mamy niż dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna historia. Książkę przeczytałam, zamyśliłam się nad nią i uśmiechnęłam :)
  Jutro na blogu moja opinia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że może mi się spodobac ta historia :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...