wtorek, 12 maja 2015

Koneser - Joanna Opiat-Bojarska

Seksbiznes, czerwony rynek i tajemnice z przeszłości w mistrzowsko skonstruowanym kryminale. Wniknij w świat, w którym ciało jest tylko towarem. Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na terenie starego pruskiego fortu wypatroszone ciało mężczyzny. Obie sprawy prowadzi zgrany policyjny duet: doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski. Przy ciele mężczyzny odnajdują wiadomość od mordercy. W poszukiwaniu odpowiedzi na mnożące się pytania pomaga im chłodna i zdystansowana antropolog sądowa Anita Broll. Tropy wiodą w stronę bezlitosnych handlarzy żywym towarem... Tymczasem tajemniczy mężczyzna o osobliwych potrzebach chce, by oczy całej Polski zwróciły się na niego.

Okładka: miękka
Ilośc stron:  352
Wydawnictwo:   Czarna Owca
Cykl:  Czarna seria

Joanna Opiat-Bojarska jest poznanianką i w tym mieście rozgrywa się akcja jej najnowszej powieści. Autorka na codzień pracuje w nieruchomościach, miała napisać jedną książkę i skończyć, ale jak widać końca nie ma. To już siódma powieść w jej dorobku literackim.

"Koneser" to dobrze napisana powieść kryminalno-sensacyjna. Znajdziecie w niej kulisy świata prostytutek, handel organami oraz tajemnice z przeszłości, które kładą się cieniem na aktualnym życiu.
Przenosimy się do Poznania, gdzie team Burzyńki-Majewski przystępuje do swej kolejnej sprawy śledczej. Przemek Burzyński zwany Burzą jest policjantem z wieloletnim doświadczeniem i pasją, która ostatnio jest ograniczana ze względu na kłopoty rodzinne. Majewski jet młodym policjantem, którego roznosi energia i który miewa "przeczucia". Po początkowych nieporozumieniach, para "dotarła się" i dobrze im się ze sobą współpracuje, uzupełniają się.
W poznańskich lasach, niedaleko rewiru "panienek", zostają znalezione szczątki niezidentyfikowanej kobiety, a na terenie starego Fortu - ciało mężczyzny, z wyciętymi wnętrznościami i zaszytym w brzuchu wężem. Czy obie sprawy coś łączy? Tego muszą się dowiedzieć Burza i Młody, a pomaga im antropolog sądowa, Anita Broll, która wpadła w oko Majewskiemu. Ślady prowadzą ich do konkurujących ze sobą grup prostytutek, pod dowództem Geparda i Burdel Kinga. Jaki będzie wynik śledztwa? Na pewno - zaskakujacy!

Przyznam, że początkowo książka jakoś mi się ciagnęła, ale jak już się wczytałam, to szkoda mi było ją odłożyć. Akcja powieści przebiega dość tajemniczo, wątek kryminalny przeplatany jest fragmentami wywiadu z tytułowym Koneserem. Autorka zwodzi nas i długo nie łączy obu wątków. W bardzo obrazowy sposób ukazuje światek prostytutek, ich priorytety i sposób życia oraz ich sutenerów. Przerażający jest fakt, jak wiele młodych dziewczyn wchodzi do branży, licząc na łatwy i szybki przypływ gotówki. Jak się później okazuje, można go przypłacić własnym życiem. Rodzice nie mają świadomości, co robią ich dzieci. Jak może nie zastanawiać nagły przypływ luksusowych kosmetykow, ubrań, itp? To dla mnie zastanawiajace - przecież to jasny sygnał, że coś się dzieje....Jednak prawda jest taka, że wielu rodziców, w swym zabieganiu, nie zwraca na to uwagi - póki nie robi się za późno. Trzeba przyznać, że książka skłania do refleksji.

"Koneser" to intrygująca opowieść z życia półświatka, ukazująca jego mroczne strony. Nieźle opowiedziana i tajemnicza. Ciekawi was świat płatnej miłości ? Przeczytajcie "Konesera" !

3 komentarze:

 1. No raaany..czyli jestem jedyna chyba osobą, której Koneser (delikatnie to ujmując) nie przypadł do gustu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kolana nie powala, ale aż taka zła nie jest. Naprawdę się rozkręca :) i czym dalej jest lepiej.

   Usuń
 2. Ja jestem jak najbardziej na tak. Bardzo lubię lektury z Czarnej Serii :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...