czwartek, 14 maja 2015

Najnowsza książka Katarzyny Enerlich - zapowiedź

Uwielbiam książki Katarzyny Enerlich i samą Autorkę, niezwykłą osobę. Z niecierpliwością wyczekuję na jej najnowszą książkę, bardzo osobistą i bardzo ciekawą.Najnowsza książka Katarzyny Enerlich Pod słońcem prowincji. Zapiski z prostego życia. Potrawy z ziemi i pór roku ukaże się na rynku 01 lipca 2015 roku nakładem Wydawnictwa MG.

Tym razem nie jest to kolejny tom sagi, lecz książka bardzo osobista. Już pisząc powieści Autorka często przekraczała granicę między tym co fikcyjne, a rzeczywistymi zdarzeniami ze swego życia. Bardzo ciekawie opowiada o tym podczas swych licznych spotkań autorskich.

Katarzyna Enerlich prowadzi nas w swój świat prowincji. W opowieści znajdzie się miejsce i na podróże, i na poruszające legendy, a także na proste lecz sprawdzone receptury domowych kosmetyków oraz smacznych, nieskomplikowanych potraw.

Takie właśnie historie przekazywali sobie ludzie, spędzając wspólnie wieczory. Opowieści tworzyły więzy, uczyły zrozumienia przemian i zjawisk zachodzących wokół nich. Utrwalały tożsamość.
Pod słońcem Prowincji, czyli zapiski z prostego życia podzielone są na cztery części - pory roku; wszak życie z ziemi i pór roku jest najprostsze, ale i najpiękniejsze. Każdy może takiego życia spróbować, niekoniecznie trzeba mieszkać na wsi. Autorka pisze, patrząc na swój świat: Wystarczy odsłonić firankę. Świat het, daleko. Jakby nie miał początku ani końca. 
Gdy pojawia się w twoim życiu jakiś cień, zrób tak, jak podczas jazdy autem podczas mgły. Zwolnij i włącz krótkie światła. Bezpieczniej dojedziesz do celu, bo lepiej zobaczysz drogę. 
Spróbuj zwolnić w swoim życiu, by dalej dojechać. Spróbuj włączyć krótkie światła.

Polecam serdecznie!


Wydawnictwo MG


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...