piątek, 19 czerwca 2015

Inna bajka - Kasia Bulicz-Kasprzak

Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogła cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić? Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia - synka Jasia.

Okładka: miękka
Ilość stron: 272
Wydawnictwo:  Świat Książki

Niby zwyczajna, z życia wzięta, niby oczywista i przewidywalna, a jednak piękna i wzruszająca jest książka Kasi Bulicz-Kasprzak. Lubię babską literaturę i wcale się tego nie wstydzę, czasem sobie popłaczę, czasem się pośmieję - takie chwile są potrzebne w życiu.

"Inna bajka" to opowieść o układaniu nowej drogi życiowej, akceptacji i miłości. 
Karolina jest studentką ostatniego roku chemii, ma sprawdzone grono przyjaciół, rodzinę i wielkie plany na przyszłość. Informacja, która spada na nią jak grom z nieba, sprawia, że musi zweryfikować swoje plany na przyszłość. Jest w ciąży, odpowiada nie tylko za siebie, ale i za życie, które nosi w sobie... Takie piękne, a takie przerażające. Ciąża to nowość dla każdej kobiety, a co dopiero nieplanowana.... Karolina ma wiele dylematów. Jak poinformowac o tym fakcie ojca dziecka, swoją rodzinę, czy przyjaciół? Jak mogło się to wydarzyć i dlaczego właśnie jej? 
Młoda kobieta ma przed sobą dziewięć miesięcy na poukładanie swego życia na nowo, na przewartościowanie go i pokochanie swego maleństwa. 
Dziewięć miesięcy - niby dużo, a jednak tak mało..... 

"Inna bajka" to wzruszająca i ciepła opowieść o rodzącym się uczuciu i zmianach w życiu, jakie powoduje maleńkie dziecko. Narratorką opowieści jest Karolina, poznajemy jej punkt widzenia, dylematy, refleksje i nadzieję. To proces jej dojrzewania, zrozumienia, przyzwyczajenia się do zmian i pokochania swego dziecka. To cudowne psychologiczne studium matki, bo nawet dorosłe kobiety, chcące dziecka, muszą się oswoić z myślą o ciąży i nadchodzących narodzinach. To wspaniałe uczucie dumy, miłości, ale zawsze z odrobiną strachu. Dziecko wiele zmienia w życiu każdej kobiety - już do końca życia jesteśmy za nie odpowiedzialne, nieważne ile ma lat i gdzie mieszka. Dziecko zawsze pozostaje dzieckiem swojej matki.
Jesli macie ochotę na piękną i ciepłą opowieść - polecam "Inną bajkę" Kasi Bulicz-Kasprzak!

3 komentarze:

 1. Kusi mnie ta książka, oj kusi... Chyba w weekend trzeba zrobić zakupy na arosie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na platon24.pl dostaniesz 30% rabatu na hasło MARKIETANKA - polecam zakupy :)

   Usuń
 2. Ostatnio się właśnie dowiedziałam o tej książce i od samego początku mnie zainteresowała :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...