środa, 15 lipca 2015

Córka Masywu Maurów - Frédérick D'Onaglia

Zrezygnowała z kariery, by w malowniczym prowansalskim miasteczku wśród niebezpieczeństw i przeciwieństw losu znaleźć miłość i szczęście. Maurine Casténat, trzydziestodwuletnia lekarka, porzuca błyskotliwą karierę w Tulonie i otwiera gabinet w rodzinnej wiosce w prowansalskim Masywie Maurów. Chce pomóc siostrze, która z trudem godzi prowadzenie bankrutującej rodzinnej cukierni z opieką nad chorym ojcem. Nie przeczuwa, że zmierzy się z niespodziewanymi wyzwaniami: uczuciem do fascynującego mężczyzny i walką o uratowanie ukochanej plantacji kasztanowców. Wkrótce dowiaduje się o tragedii sprzed lat, która niepokojąco łączy się z przeszłością jej rodziny. Maurine postanawia odkryć prawdę – która może zburzyć jej świat…

Okladka: miękka
Ilośc stron: 304
Wydawnictwo:  Amber

Powiem krótko - rewelacyjna letnia lektura! Pochłonęłam ją dosłownie :)

"Córka Masywu Maurów" to świetnie napisana saga rodzinna z tajemnicą w tle. Znajdziecie tutaj historię rodziny Castenat, zagadkę z przeszłości, wątki kryminalne i oczywiście miłość. Miks idealny na letnie popołudnie - intrygujący i relaksujący. 

 W Masywie Maurów mieści się posiadłość i plantacja kasztanów rodziny Castenat. Rodzina posiada jeszcze cukiernię. Henry Castenat choruje ciężko, pamięć go zawodzi i córki nie dają sobie rady z opieką nad nim. Z tego też powodu, Maurine zamknęła swoją praktykę lekarską w Tulonie i wróciła po latach do domu. Otwarła praktykę lekarską w pobliskim miasteczku i pomagała siostrze opiekować się ojcem. W końcu musiały oddać go do domu opieki. Maurine, oprócz swej praktyki, dogląda plantacji kasztanów, a jej siostra zajmuje się cukiernią i przetwórnią. Firma jest w ciężkiej sytuacji, a sprzeczki między siostrami nie pomagają  im w znalezieniu rozwiązania. Tymczasem Maurine zgłębia tajemnicę sprzed wielu lat, która wydaje się być powiązana z ich rodziną. Komuś niespecjalnie się to podoba, gdyż siostry zaczynają otrzymywać listy z pogróżkami. Zgłaszają sprawę na policję. Kiedy wydaje się być to powiązane z incydentami zagrażającymi życiu - sprawa robi się poważna. Siostry znajdują jednak wsparcie, a finał sprawy okaże się szokujący i odmieni ich życie nieodwracalnie.

Frédérick D'Onaglia stworzył niezwykle klimatyczną i intrygujacą powieść, pełną tajemnicy i duchów przeszłości. Przeszłość i przyszłość wiążą się nieodwracalnie i zmieniają bieg życia sióstr Castenat. Mogą one jednak liczyć na silne męskie ramię, które podtrzyma je w ciężkich chwilach. Tajemnica rodzinna, która zostaje ujawniona zupełnie przypadkiem, zmienia życie Maurine nieodwracalnie. Jej dotychczasowe życie było oparte na kłamstwie - jak ma poukładać je na nowo? Jest silną kobietą, choć na pewno nie jest jej łatwo....
Autor intryguje i zwodzi czytelnika, miesza wątki i nie ułatwia nam dedukcji. Książka jest barwnie opowiedziana, pełna fantastycznych plenerów, niezwykłego klimatu i nuty tajemnicy. Czyta się ją błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Polecam na upalne popołudnia - na pewno umili Wam czas!
Książkę Córka Masywu Maurów możecie kupić


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...