piątek, 7 sierpnia 2015

Niedobra miłość - Jonathan Kellerman

Psycholog Alex Delaware często współpracuje z policją. Przeżył sporo niebezpiecznych sytuacji, widział wiele zła, niełatwo go przestraszyć. Na głuche telefony reaguje wzruszeniem ramion, anonimy wyrzuca do kosza. Ale w tej przesyłce coś go zaniepokoiło. Szary papier, brak nadawcy. W środku kaseta, a na niej dziecięcy głos powtarzający dwa słowa: „niedobra miłość”. W tle krzyk pełen bólu i strachu. „Niedobra miłość” to nazwa konferencji, w której Alex przed laty brał udział. Kiedy próbuje nawiązać kontakt z pozostałymi uczestnikami, okazuje się, że kilkoro zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Alex obawia się, że też jest na liście zabójcy.

okładka: miękka
Ilość stron: 560
Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Z psychologiem Alexem Delawere zaprzyjaźniłam się wiele lat temu i chętnie czytam kolejne powieści z tym bohaterem. Delawere jest psychologiem współpracującym z policją, mieszka w pięknym domu ze swoją Robin. Najnowsze zlecenie, jakie otrzymał to wykonanie opinii psychologicznej dwóch dziewczynek, mieszkających z babcią. Ich ojciec odsiaduje w więzieniu wyrok za brutalne zabójstwo ich matki. Mężczyzna chce, aby dzieci odwiedzały go w więzieniu. Babcia, dzieci i sam Alex są innego zdania. Psycholog stara się przebywać z dziećmi i rzetelnie wydać opinię. Babka nie ułatwia mu sprawy, niechętnie stawia się na wizytach aż w końcu znika z dziećmi bez śladu...

Jednak to nie jedyny kłopot Alexa. Mężczyzna otrzymał taśmę z nagraniem koszmarnego krzyku i monotonnej pieśni, w której powtarzają się słowa Niedobra miłość. Żart, czy zagrożenie? Psycholog wzywa na pomoc swego przyjaciela, policjanta Milo Sturgisa. 
To nie koniec jego przygód. Zostaje tymczasowym właścicielem psa, którego zaczyna darzyć coraz większym uczuciem i wie, że trudno mu się będzie z nim rozstać. Jednak szuka jego prawdziwego właściciela. Pies podbija też serce Robin, która wraca do domu z wyjazdu. Niestety, działania prześladowcy nie kończą się na przesłaniu taśmy. Następują głuche telefony i inne drastyczne zdarzenia. Alex zaczyna obawiać się o swoje życie i Robin. Przeprowadzają się w bezpieczne miejsce. Badają razem z Milo temat i ąlady prowadzą do dawnej konferencji, w której brał udział  Delawere "Dobra/Niedobra miłość". Jej uczestnicy giną jak muchy. Czy teraz kolej na Alexa?

Niedobra miłość to doskonale napisany thriller, bardzo nieoczywisty i intrygujący. Alex Delawere jak zwykle stanął na wysokości zadania, bardzo cenię tego bohatera. Jest bardzo oddany swej pracy, a przy tym bardzo ludzki. Ma mnóstwo własnych dylematów i bardzo dba o swoich pacjentów. Niesamowity pies podbił nie tylko serce Alexa i Robin, ale i moje :) 
Alex w każdym tomie pakuje się w kłopoty, niby niezamierzenie, ale jednak. Jest jednak doskonały w wychodzeniu cało z opresji.
Niedobra miłość to znakomity thriller psychologiczny, tajemniczy i wciągający. Świetna lektura - polecam!


Logo Harper Collins

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...