środa, 2 września 2015

Czas miłości i czekolady t.3 - Gabrielle Zevin

Ostatnia powieść w czekoladowej trylogii autorstwa Gabrielle Zevin.
Bohaterką Czasu miłości i czekolady, powieści osadzonej w Nowym Jorku z przyszłości, jest odważna Ania Balanchine, osiemnastolatka, która mimo młodego wieku musi sobie radzić z poważnymi problemami. Przeżyła śmierć rodziców i babci, miewała też kłopoty z prawem. Waha się, czy otworzyć klub do spółki z byłym zastępcą prokuratora generalnego, Charlesem Delacroix. Wbrew jej obawom, klub stosunkowo szybko zaczyna świetnie prosperować, a Ania czuje, że wreszcie złapała wiatr w żagle. Wkrótce sprawy zaczynają się jednak komplikować...

Okładka: miękka
Ilośc stron: 320
Wydawnictwo:  YA! Grupa Foksal
Cykl: czekoladowa trylogia

"Czas miłości i czekolady" to już ostatni tom opowieści o mafijnej rodzinie Balanchine. Szkoda.... zdążyłam już zaprzyjaźnić się z niepokorną Anią.

Ania Balanchine kończy 18 lat i próbuje poukładać swoje życie. Niestety, życie to pasmo wyborów i nasza bohaterka musi ich dokonać. Jednym z nich, najbardziej bolesnym, jest rezygnacja z miłości i związku z Winem, na rzecz tworzenia klubu nocnego. Wraz z ojcem Wina, dziewczyna otwiera nocny klub, serwujący napoje i wyroby z czekolady, zwany Ciemnym pokojem. Serwowane w nim jest ziarno kakaowca podawane w celach leczniczych, przepisywane przez zatrudnionych w klubie lekarzy. Ani nie jest łatwo, zmaga się z aktami sabotażu, groźbami, nienawiścią rodziny oraz z własną, dorastającą siostrą, a najbardziej doskwiera jej brak zrozumienia Wina.....
Klub błyskawicznie nabiera powietrza w żagle i zaczyna świetnie prosperować, jest "na fali", wszyscy zabiegają, aby w nim bywać - a Ania im to ułatwia. Jej życie zmienia się.... Czy na lepsze? Przeczytajcie!

Ostatni tom powieści Gabrielle Zevin jest kwintesencją całości. Pokazuje, jak wiele Ania przeszła i jakie metamorfozy musiały się dokonać w jej życiu, aby wyjść na prostą. Dziewczyna nie miała łatwego życia, ale okazała siłę i hart ducha. Dążyła do celu i wierzyła, w to co robi, na przekór wszystkiemu i wszystkim. Musiała być jednocześnie dziewczyną i kobietą, siostrą i matką, nastolatką i bizneswomen. Trochę przytłaczające jak na jedną osobę, ale temu podołała.
Bardzo podobał mi się oryginalny pomysł n fabułę, jaki miała Gabrielle Zevin i przyznam, że wykorzystała go w pełni. Czekoladowa trylogia intryguje czytelnika i porywa go w wir wydarzeń, które rozgrywają się błyskawicznie. Całość ma "pazur" i świetnie się ją czyta :) 
Polubiłam styl pisania Autorki i na pewno będę się rozglądać za jej innymi książkami - a Wam polecam Czekoladową Trylogię :)


1 komentarz:

  1. Nazwisko autorki znam, ale nie wiem skąd. tej serii jednak nie kojarzę, może więc warto nadrobić zaległości ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...