czwartek, 5 listopada 2015

Dziewczyny, które zabiły Chloe - Alex Marwood

Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo. Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay, pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie zbierania materiałów spotyka przypadkiem sprzątaczkę Amber Gordon.
Kirsty i Amber spotykają się po raz pierwszy od tego strasznego dnia, który odmienił na zawsze ich losy. Są gotowe zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości, nie zrujnowano im życia, by chronić swoje rodziny. Jednak przeszłość postanawia się o nie upomnieć... Kobiety będą musiały zmierzyć się z dawnym koszmarem i dokonać trudnych wyborów.

Okładka: miękka
Ilość stron:  448
Wydawnictwo:   Albatros A.Kuryłowicz

Wciągnęłam się w tę książkę i skończyłam w nocy - było warto! Pełna niedopowiedzenia, tajemnicza i bardzo dobrze napisana - "Dziewczyny, które zabiły Chloe" Alex Marwood.

Od początku miałam wątpliwości, czy one faktycznie zabiły czteroletnią Chloe. A prawda wychodzi dopiero na finale. Trzeba przyznać, że autorka umie trzymac czytelnika  w napięciu.

Mamy 1986 rok, dwie jedenastoletnie dziewczynki, Bel i Jade, zostają skazane przez sąd za zabicie czteroletniej Chloe. Każda z nich trafia do innego zakładu poprawczego, gdzie spędzają wiele lat.
Spotkały się tego feralnego dnia po raz pierwszy i ten jeden, jedyny dzień na zawsze odmienił ich życie. A chciały tylko odprowadzić Chloe do domu.... Krew na ich rękach i zakopane w lesie dziecko - wydały na nie wyrok. Jedna bogata, druga biedna, ale według sądu - obie winne.

Mija ponad dwadzieścia lat. Dziennikarka, Kirsty Lindsay, zajmuje się falą seryjnych zabójstw młodych dziewcząt. Przy okazji swego dziennikarskiego śledztwa trafia do parku rozrywki, gdzie dokonano zabójstwa, tam spotyka Amber. Dla obu to szok! Przeszłość wraca ze zdwojoną siłą. Po wielu latach, obie pod nową tożsamością, ułożyły sobie życie. Koszmar zdaje się powracać, a dwie, małe dziewczynki w ciele dorosłych kobiet znowu stają w centrum wydarzeń.
Kiedy okazuje się, że Vic, partner jednej z nich, jest seryjnym mordercą, ich prawdziwa tożsamość po raz kolejny wychodzi na jaw. Zostają wmieszane w sprawę i muszą uciekać....
Czy uda im się wrócić do normalności? Brzemię winy ciąży na nich cały czas... Tylko, czy na pewno były winne?????

"Dziewczyny, które zabiły Chloe" to niesamowity i pełen tajemnic thriller, gdzie przeszłość i przyszłość zataczają krąg i splatają się w jedną zwartą całość. Fabuła płynie dwuwątkowo,  wspomnienia sprzed lat z tragicznego dla nastolatek dnia, przeplatają się z teraźniejszością. Szokujące są wspomnienia z dnia śmierci Chloe, a jeszcze bardziej perfidia Vica, który wziął sobie tło wydarzeń sprzed lat za motyw do morderczego działania. Nigdy nie wiesz, z kim mieszkasz pod jednym dachem. Ta konkluzja już po raz kolejny pojawia się w mojej głowie. Jak kochający i grzeczny partner, może zmieniać się potwora.... Niepojęta jest ludzka natura, stale zadziwia i szokuje. Mnie najbardziej zaskoczył wątek Chloe i skazanie dziewczyn - nie podam szczegółów, aby nie spamować. Bardzo podoba mi forma przeplatania obu wątków i te nuty tajemnicy i niedopowiedzenia, które cały czas unoszą się nad kartami powieści.

Świetnie napisana, intrygująca i zaskakująca - taka jest książka Alex Marwood. Znakomity thriller głęboko wnikający w ludzką psychikę - polecam!

7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie książki a niestety coraz trudniej znaleźć naprawdę dobry i wciągający thriller. Książkę widziałam w zapowiedziach i nawet się nad nią zastanawiałam, ale jakoś tytuł mnie nie przekonywał. Jak widać niesłusznie:) Przeczytam na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Oj, nie wiem, nie wiem ;-) Nie mam gdzie trzymać :( A stosik książek do przeczytania rośnie :)

   Usuń
 3. Zdecydowanie cos dla mnie! Jak tylko trafi w moje rece natychmiast przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tę książkę mam zamiar przeczytać w weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...