sobota, 21 listopada 2015

Rozważna czy romantyczna? - Anna Karpińska

Poruszająca opowieść o determinacji w dążeniu do szczęścia, które nie zawsze zależy od naszej woli. Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna.  Kiedy przygotowuje się na ważne spotkanie z Brunem dzwoni Andrzej, mężczyzna również ważny w jej życiu. W czasie gdy mówieni mężczyźni wyraźnie się spóźniają, niedaleko domu Natalii dochodzi do groźnego wypadku, w którym ginie kierowca sportowego auta. Wszystko wskazuje na to, że to może być Bruno albo Andrzej… Czy los ponownie odwróci się od Natalii, czy też uchroni ją od kolejnych nieszczęść?

Okładka: miękka
Ilośc stron:  480

Rozważna czy romantyczna? Jaka jesteś? Ja dostałam książkę z wkładką w postaci quizu :) Wyszło mi, że jestem rozważną romantyczką - coś w tym jest !Książka Anny Karpińskiej to ciepła i wzruszająca kobieca literatura. Dobrze mi zrobiła po ostatnim ciągu kryminałów i fantastyki, potrzebowałam relaksu i go znalazłam.

Natalia, główna bohaterka powieści, jest redaktorką w wydawnictwie, chciałaby założyć własne wydawnictwo, ale póki co skupia się na wydaniu książki swej mamy. Sama jest mamą, siostrą, przyjaciółką, była żoną i kochanką. Jej życie nie jest doskonałe, ale stara się żyć po swojemu i nie zawsze podejmuje dobre decyzje. Słowem kobieta z krwi i kości :)
Natalia związana była z Andrzejem, ale zerwali ze sobą po siedmiu latach związku. Kobieta mocno to przeżyła. Spotkała jednak na swej drodze przystojnego Brunona, z poplątanym życiorysem, z którym przeżyła cudowną noc. Po jakimś czasie okazało się, że jest w ciąży - postanowiła być samotną mamą, bo nie była pewna, którego z panów jest jej dziecko. Andrzej jednak po raz drugi zamydlił jej oczy i w efekcie została jego żoną. Małżeństwo nie potrwało długo... Natalia została sama z synkiem. I w jej życiu znowu pojawił się Bruno.

Pewnego grudniowego dnia czekała na Brunona, kiedy zadzwonił Andrzej, że wpadnie z prezentem dla syna.  Żaden z nich się nie pojawił, a w okolicy doszło do groźnego, śmiertelnego wypadku......

"Rozważna czy romantyczna?" to pięknie napisana opowieść o miłości, zdradzie, przyjaźni, rodzinie i walce o własne marzenia. Babska, dobra literatura, która przynosi chwile relaksu i sprawia, że w oku zakręci się łezka. To taka opowieść z życia wzięta - rozejrzyj się wokół, a na pewno masz obok siebie taką Natalię, Ankę, czy Nadię. 

Powieść Anny Karpińskiej nawiązuje do innej powieści tej autorki "Chorwacka przystań" - bardzo fajny wątek i świetnie wpleciony w całość. Podobają mi się bohaterki stworzone przez Annę Karpińską, to kobiety, ze słabymi i mocnymi stronami, doświadczone przez życie, które dążą do realizacji swych marzeń. 
Przeczytałam z przyjemnością - świetna lektura na zimno i deszcz za oknem - polecam!2 komentarze:

  1. Ciekawa, jaki byłby wynik mojego testy :) Obstawiam, że pół na pół ;) Co do książki - jestem jej bardzo ciekawa. Poszukam tego tytułu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna książka na długie zimowe wieczory.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...