niedziela, 22 listopada 2015

Więcej czerwieni - Katarzyna Puzyńska

W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia. Tymczasem w okolicach sennego zazwyczaj Lipowa zostają zabite dwie młode kobiety. Sprawca okaleczył brutalnie ich ciała. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety?

Format: e-book
Ilość stron:  560
Cykl; Lipowo tom 2

Na weekend pochłonęłam drugi tom świetnego cyklu kryminalnego Katarzyny Puzyńskiej o policjantach z Lipowa. Poszłam za ciosem i od razu zaczęłam kolejne :) Więc w najbliższym czasie Lipowo będzie się przewijać na blogu.

Katarzyna Puzyńska zwojowała polskich czytelnikow swoim cyklem o Lipowie. i wiem, co mówię, gdyż na Targach Książki w Warszawie, gdzie miałam przyjemność poznać Autrokę, do jej stolika ustawiła się niezła kolejka wielbicieli. 
      

W Lipowie pełnia lata. Zboża dojrzewają na polach, a w sadach dojrzewają owoce. Wydawać by się mogło - sielanka. Ten niezwykle przyjemny nastrój przerywają dwa brutalne zabójstwa młodych kobiet. Obie denatki pochodzą z pobliskiej miejscowości Żabie Doły i chodziły do tej samej szkoły. Ich ciała zostały brutalnie okaleczone, co wskazuje na tego samego sprawcę - jaki jednak był motyw? To musi wyjaśnić ekipa policji z Lipowa, w której sklad wchodzi młodszy aspirant Daniel Podgórski, oryginalna komisarz Klementyna Kopp ze swoimi batonikami i colą oraz Wiktor Cybulski. 
Żeby nie było prosto i  lekko, na światło dzienne wychodzą kolejne trupy, również z tej samej klasy. Czyżby ktoś mścił się za przeszłość? Kim jest seryjny zabójca? To musi wyjaśnić ekipa lipowskich policjantów.

"Więcej czerwieni" to świetnie pomyślany i skonstruowany kryminał z całą plejadą barwnych i oryginalnych postaci, które sprawiają, ze pomimo całej powagi sytuacji, na oblicze czytelnika wypływa uśmiech.
Katarzyna Puzyńska stworzyła rewelacyjne sylwetki bohaterów, mocne, oryginalne i bardzo wyraziste. I dotyczy to zarówno głównych bohaterów, jak i pobocznych postaci. Historia zaserwowana przez Autorkę to kryminał obyczajowy z wątkami psychologicznymi, napisany lekko i z polotem. Powieść porywa czytelnika, intryguje, a autorka zwodzi nas i wodzi za nos, aby zaskoczyć na finale. 
Polubiłam styl pisania pani Katarzyny, zabawny i lekki, a przy tym ciekawy. Cieszę się, że w moim czytniku są już kolejne tomy, bo aż żal rozstawać się z ekipą z Lipowa. Wypatrujcie kolejnych recenzji ich perypetii :)
1 komentarz:

  1. Bardzo intryguje mnie ta autorka, więc muszę zabrać się za jej twórczość w najbliższej przyszłości.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...