poniedziałek, 30 listopada 2015

Utopce - Katarzyna Puzyńska

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?

Format: e-book
Ilość stron:  600
Cykl: Lipowo tom 5

Już dawno mi się nie zdarzyło, abym pochłonęła cały cykl ciągiem i nie znudziła się. Wręcz przeciwnie - już nie mogę doczekać na kolejny tom!

Tym razem, do Lipowa powracają duchy z przeszłości i kładą się cieniem na codziennym życiu mieszkańców i czuwającymi nad ich bezpieczeństwem, policjantami. Przed duetem Podgórski - Kopp nielada wyzwanie. Muszą zająć się sprawą sprzed ponad trzydziestu lat.

Latem 1984 roku we wsi Utopce miała miejsce tragedia. Brutalnie zamordowano wówczas dwóch mężczyzn, a za sprawcę rzezi uznano... wampira. Ludzie wierzą w duchy mieszkające w puszczy, które cechują nadprzyrodzone moce. Czy jednak naprawdę to duchy dokonały tego straszliwego mordu, czy to jednak były ludzkie istoty? Tego muszą się dowiedzieć policjanci z Lipowa. Ich śledztwo budzi wielki niepokój wśród mieszkańców, którzy boją się, że " wilk znowu zostanie wywołany z lasu" i wampir powróci, by siać strach i spustoszenie. Sprawa jest tym delikatniejsza, że denaci byli rodziną komendanta policji z Brodnicy, który jest bezpośrednim przełożonym ekipy z Lipowa. W dochodzeniu do prawdy, ekipę wspiera dawny policjant zajmujący się nią przed laty. Czy po tylu latach uda im się wyjaśnić sprawę i dotrzeć do prawdy? Przeczytajcie - to sami zobaczycie!

Cóż, powinnam po raz kolejny zacząć piać peany na cześć Katarzyny Puzyńskie, bo jej się to słusznie należy! Ale to już czwarta recenzja o Lipowie w bardzo krótkim czasie - więc najlepszą rekomendacją dla tej serii jest fakt, że pochłonęłam ją w tydzień i ani trochę mnie nie znużyła. Wręcz przeciwnie - już nie mogę się doczekać, kiedy na księgarskich półkach pojawi się Łaskun, szósty tom cyklu o Lipowie.

Katarzyna Puzyńska jest świetną pisarką i jeśli ktoś lubi kryminały, klimatyczne i chwilami zabawne, powinien "na pewniaka" sięgnąć po jej powieści. Na pewno się nie zawiedzie! Ja polecam serdecznie!
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...