środa, 9 grudnia 2015

Malarz obłędu - Przemysław Wilczyński

Wnikliwe studium manipulacji, która doprowadza do obłędu…Znakomity nowy polski kryminał. Intrygująca i trzymająca w napięciu fabuła oraz charyzmatyczne postacie z krwi i kości. Młody dziennikarz, marzący o sławie i bogactwie, otrzymuje od losu życiową szansę. Właściciel dużego wydawnictwa, zainteresowany wydaniem biografii seryjnego mordercy i gwałciciela osadzonego w zakładzie karnym w Raciborzu, kładzie na stole zaliczkę, obok której nie można przejść obojętnie. Dziennikarz, Jan Kowalski, nawiązuje kontakt z przestępcą, licząc, że wydanie książki przyniesie mu uznanie środowiska oraz duże pieniądze. Wciągany w świat psychopaty, zatraca kontakt z rzeczywistością, a kiedy zaczyna mieć wątpliwości, na odwrót jest już za późno. Czy miłość okaże się silniejsza od fascynacji złem i traumatycznej przeszłości?

Okładka: miękka
Ilosć stron:   480
Wydawnictwo: Sonia Draga

Kurczę, trafiam ostatnio na znakomite polskie kryminały. Czyżby polskie zagłębie kryminału zagroziło szwedzkiemu? Wiele na to wskazuje!

"Malarz obłędu" to znakomity debiut. Tak realny, że sprawia, że ciarki chodzą po plecach. Kojarzy mi się trochę ze słynnym Hannibalem Lecterem, w naszym polskim wydaniu. To psychologiczne studium zbrodni i manipulacji. Dziennikarz kontra seryjny morderca - wrażeń na pewno nie brakuje!

Anna i Jan Kowalscy, udane młode małżeństwo na dorobku. Anna jest księgową na własnej działalności, natomiast jej mąż jest dziennikarzem - wolny strzelec, który czeka na chwilę, by zabłysnąć. Jan szuka tematu, który stałby się hitem i przyniósł mu sławę oraz pieniądze. 
Pewnego dnia spełnia się jego marzenie, dostaje zlecenie napisania biografii słynnego seryjnego mordercy, Malarza, ktory odsiaduje w więzieniu wyrok. Jan kontaktuje się z przestępcą i otrzymuje jego zgodę na wywiad. Jednak Malarz ma również swoje plany związane z tym projektem.....
Mniej wiecej w czasie, kiedy Jan pracuje nad swoim tematem życia, jego żona zostaje brutalnie zgwałcona przez nieznanego sprawcę. Co będzie dla Jana priorytetem w tym czasie - żona, czy temat? 

"Malarz obłędu" to genialnie napisana książka, która dosłownie wbiła mnie w fotel. Czytałam już kilka pozycji z tej serii, ale ta mnie naprawdę zaskoczyła i porwała. W książce znajdziecie świetne sylwetki bohaterów, mocne, wyraziste i bardzo prawdziwe. Do tego dochodzi super pomysł na fabułę, dopracowany i wykorzystany w 100%. Kontakt dziennikarz- morderca - niesamowicie pokazany, a kiedy doda się wątek zgwałconej żony - wychodzi naprawdę mocna sprawa.
Do mnie książka trafiła idealnie - czułam się zaintrygowana od pierwszej do ostatniej strony. Dla mnie super! Przekonajcie się sami! Mocne wrażenia gwarantowane!

5 komentarzy:

 1. Chyba po nią sięgnę... :)

  Pozdrawiam i zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło słyszeć, że polski autor może dorównać, co by nie było, geniuszom kryminałów - szwedom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie! Muszę jednak przyznać, że pierwsze, co mnie uderzyło, to boleśnie pospolite imiona i nazwiska bohaterów. Mam nadzieję, że książka jest bardziej pomysłowa niż one.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mialam podobne odczucia :) ale książka jest warta grzechu

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...