czwartek, 10 grudnia 2015

Egzamin dojrzałości - Joelle Charbonneau

Ostatni tom trylogii Testy!
Sieć kłamstw i spisków. Podstępni wrogowie, którzy okazują się sprzymierzeńcami. Przyjaciele, którzy postanawiają zdradzić. W wyniszczonej wojną wspólnocie rebelianci szykują się do ataku na rząd. Los kraju spoczywa w rękach wybitnie uzdolnionej studentki Cii Vale. Ma ona szansę położyć kres Testom. To wyjątkowo trudne zadanie do wykonania w pojedynkę. Czy w świecie, w którym nie można ufać nikomu, Cia może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół? Czy Cia dokona właściwych wyborów? Stawka jest wysoka. Na jednej szali znajduje się dobro Wspólnoty, na drugiej – jej własne przekonania. I czy uda się jej ochronić tych, których kocha? Przed Cią najważniejszy z Testów.

Okładka: miękka
Ilośc stron:  336
Wydawnictwo:  Ya! Grupa Foksal
Cykl: Testy tom 3

No i dotarłam do finału....szkoda....
"Egzamin dojrzałości" to finalny, zamykający całe Testy tom. Cię Vale czeka nie lada wyzwanie.

Dziewczyna z Kolonii Pieciu Jezior przeszła pomyślnie Testy i udało jej się zachować fragmenty wspomnień. Została dopuszczona do nauki, ale jej celem jest zlikwidowanie Testów i nienarażanie młodych, nieświadomych niczego, ludzi na śmierć. Cia pilnie uczy się i pracuje na stażu u samej pani Prezydent. Ma również kontakt z rebeliantami, którzy chcą obalić władzę i zlikwidowac Testy. W grupie rebeliantów jest najstarszy brat Cii, Zeen. Kiedy na jej oczach, Michal zostaje zamordowany przez przywódcę rebelii, Cia zaczyna wątpić w jej słuszność. Przekazuje swoje wątpliwości pani Prezydent, a ta powierza jej niezwykłe zadanie. Zadanie przerażające, ale i sprawdzające lojalność dziewczyny.
Cia ma sprzeczne uczucia, ale z grupą wiernych przyjaciół, postanawia je spełnić. Czy uda jej się osiągnąć zamierzony cel? Przeczytajcie sami!

Joelle Charbonneau stworzyła niezwykle ciekawą, dysutopijną trylogię, która dzielnie stawia czoło słynnym Igrzyskom śmierci i przyciąga rzesze czytelników. Lubię ten trend w literaturze i chętnie sięgam po dysutopie, czy powieści katastroficzne. Z przyjemnością towarzyszyłam Cii przez wszystkie jej przygody i trzymałam kciuki za jej posunięcia. Ostatni tom okazał się dość przewidywalny, ale nieźle napisalny.

"Egzamin dojrzałości" zamyka trylogię w sposób bardzo zwarty, łącząc niedopowiedziane wcześniej kwestie w zwartą i logiczną całość. Wyjaśniają się wszystkie niewiadome, choć raczej nie wszystko poszło po myśli głównej bohaterki. Opowieść zatacza koło i Cia powraca do Kolonii Pięciu Jezior.
"Testy" to świetna trylogia dla młodzieży, którą czyta się przyjemnością, jednym tchem. Jest ciekawa, intrygujaca i ma swój, specyficzny klimat. Polecam serdecznie!YA!

GWFoksal.pl


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...